Škoda Auto svolává v Česku tři tisícovky aut do servisů. Hrozí nebezpečí požáru

Škoda Auto, ilustrační

Škoda Auto, ilustrační Zdroj: Profimedia

Volkswagen
2
Fotogalerie

Automobilka Škoda Auto svolává v České republice do autorizovaných servisů 2028 vozů Octavia, Karoq, Kodiaq a Superb vybavené benzinovými motory 2,0 TSI evo, vyrobené od srpna 2020 do současnosti. Za určitých okolností hrozí u vozů nebezpečí požáru, řekl dnes mluvčí Škoda Auto Pavel Jína. Do servisu musí také zhruba 1000 vozů Škoda s plug-in hybridním motorem.

„Za jistých okolností může dojít k situaci, kdy se kryt motoru uvolní a posune blíže k rozpáleným částem motoru, čímž může dojít k jeho tepelné deformaci a v krajních případech k požáru v motorovém prostoru. Servisní technik při úkonu kryt odstraní. Vzhledem k aktuálním omezením výrobních kapacit není možné kryt vyměnit za nový,“ uvedl Jína k problémům u vozů s benzinovými motory 2.0 TSI evo. Jakmile kryt motoru autorizovaný partner naskladní, kontaktuje zákazníka a pozve jej k dodatečné montáži.

Problém mají kromě Škody i další značky z koncernu Volkswagen, kromě samotného VW také Audi nebo Seat. Koncern svolává kvůli tomuto problému celosvětově na 100.000 vozů, napsal na webu německý deník Bild. List se odvolává na Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). V samotném Německu se podle úřadu už objevilo 16 případů, kdy přesně taková situace nastala.

Automobilka Škoda Auto svolává v Česku do servisu také asi 1000 plug-in hybridních vozů Superb, Octavia iV a Octavia RS iV. V extrémním případě hrozí zahoření vozu od baterie. Žádný takový případ ale Škoda zatím neeviduje, řekli dnes mluvčí Jína a Zbyněk Straškraba. Zhruba 300 z 1000 svolávaných vozů patří přímo automobilce Škoda Auto. „V extrémním případě, pokud by v té baterii došlo ke zkratu, tak by mohla selhat pojistka, mohlo by dojít k výboji a z toho by mohlo dojít k zahoření auta,“ řekl Straškraba. Podle agentury DPA je zatím evidován požár jednoho vozu Volkswagen Golf GTE. V servisu se bude do vozů instalovat izolační podložka.