Škoda Transportation dodá do Bonnu tramvaje za téměř 4 miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Škoda Transportation má další zakázku na tramvaje. Dodá do Bonnu vozy za téměř čtyři miliardy

ČTK

Skupina Škoda Transportation dodá do Bonnu 26 tramvají ForCity Smart. Kontrakt zahrnuje opci na dalších 12 vozů. Součástí jsou exkluzivní dodávky náhradních dílů po dobu 25 let. Výše zakázky tak může dosáhnout téměř čtyř miliard korun, první tramvaje budou v Bonnu v roce 2022. Potvrzuje se dlouhodobá strategie zaměřená na upevnění postavení Škody Transportation v západní Evropě, řekl předseda představenstva skupiny Petr Brzezina.

Tramvaje pro 180 cestujících, dlouhé 30 metrů, budou moderní obousměrné tříčlánkové a stoprocentně nízkopodlažní s otočnými podvozky. "Komfortní provoz pak umožňuje plná adheze vozidel, která například zajišťuje spolehlivé jízdní vlastnosti i při nepříznivém počasí. Dopravce ocení nízké provozní náklady produktu z platformy Škoda ForCity Smart," uvedl mluvčí firmy Michal Tobrman.

Cestující podle něj získají komfortní prostorná bezbariérová vozidla, v jejichž interiéru budou k dispozici dva velké prostory například pro invalidní vozíky, dětské kočárky a a jízdní kola. Vozy nabídnou i přehledný informační systém s obrazovkami a panely. V tramvajích bude také kamerový systém k zajištění bezpečnosti provozu a zamezení vandalismu.

Praha dohání Brno a Ostravu: chystá se zvýšit maximální rychlost tramvají

Generální ředitelka Dopravního podniku Bonn Anja Wenmakersová v tiskové zprávě uvedla, že firma zvyšuje kapacitu. "Díky tomu můžeme optimalizovat náš vozový park, zlepšit kvalitu služeb a zvýšit pohodlí a komfort pro cestující," řekla. Podle výkonného ředitele Hansjörga Spielhoffa zajistí nová smlouva výrazné snížení nákladů na údržbu a zvýší spolehlivost vozů na městských tramvajových linkách.

Škoda Transportation už vyrábí pro Německo 80 nových moderních tramvají, které budou jezdit mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. Plzeňské strojírny tam předloni v červnu zvítězily v tendru dopravního podniku Rhein-Neckar-Verkehr. Vozy budou dodány v letech 2021 až 2027.

Součástí je opce na dalších 34 tramvají, celková hodnota kontraktu včetně opce činí téměř deset miliard korun. Před několika týdny zahájily v Chemnitzu provoz s cestujícími první dvě moderní tramvaje ForCity, kam jich plzeňské strojírny dodají 14 za zhruba 950 milionů korun. Další moderní tramvaje ForCity jsou už v provozu v Schöneiche.

Jedno auto zpomalí tramvaje v celé Praze. Řidiči blokující provoz unikají pokutám
Škoda Electric dodala do Budapešti 21 trolejbusů za stovky milionů korun

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!