Tramvají až před Hlavní nádraží. Radní Prahy 1 se shodli s památkáři | E15.cz

Tramvají až před Hlavní nádraží. Radní Prahy 1 se shodli s památkáři

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Radní Prahy 1 odsouhlasili návrh Institutu plánování a rozvoje hl.města Prahy na vybudování nové tramvajové zastávky ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím. Navrhovanou verzi, která by v budoucnu mohla vylepšit celopražský provoz, schválili i památkáři. 

„Tramvaj považuji za městotvorný prvek. Věřím, že se konečně podaří zrealizovat revitalizaci předpolí hlavního nádraží a celého parku Vrchlického sady, který tvoří další vstupní bránu do hlavního města Prahy,“ říká místostarosta pro územní rozvoj Petr Hejma. Výsledky hlasování radních informovala městská část Prahy 1 na svém Facebooku.

Datum, kdy bude dopravní změna realizována, ještě známo není. Musí totiž ještě proběhnout změna územního plánu, kterou budu schvalovat městští zastupitelé.

Radní pro Prahu 1 svoje rozhodnutí považují za krok správným směrem. Nová tramvajová linka podle nich nejenom pomůže celopražskému provozu, ale zároveň zlepší současný stav Vrchlických sadů.

Navržená trať by měla vést od budovy Národního muzea, kde se odpojí z nově plánované trati, která povede z Vinohradské ulice na Václavské náměstí. 

Trať bude pokračovat skrze Vrchlického sady a za zastávkou u hlavního nádraží bude vedena směrem do Opletalovy, kde se na křižovatce napojí na stávající trať.

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah