Volkswagen krouží kolem autopůjčovny Europcar | E15.cz

Volkswagen krouží kolem autopůjčovny Europcar. Mohl by nakoupit levněji, než za kolik před lety prodal

Volkswagen krouží kolem autopůjčovny Europcar. Mohl by nakoupit levněji, než za kolik před lety prodal
Autopůjčovna Europcar
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Německá automobilka Volkswagen jedná o převzetí francouzské půjčovny aut Europcar Mobility Group, uvedla s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Volkswagen přitom už půjčovnu Europcar už jednou vlastnil, v roce 2006 ji prodal investiční společnosti Eurazeo.

Volkswagen podle zdrojů vyjádřil zájem o Europcar a chce ve firmě uskutečnit hloubkovou kontrolu finančního stavu. Jednání jsou však zatím v počáteční fázi a je možné, že Volkswagen nakonec nabídku nepředloží. Volkswagen, Eurazeo ani Europcar se ke zprávě nevyjádřily.

Europcar si loni najala poradce a zřídil výbor, který má zvážit budoucnost firmy, když její největší akcionář Eurazeo varoval, že by firmu mohl opustit.

Volkswagen uvažuje o akvizici, protože se snaží rozšířit nabídku služeb, včetně pronájmu a leasingu nových i ojetých elektrických aut, dodaly zdroje. Volkswagen by nyní získal Europcar pravděpodobně s výraznou slevou, před 14 lety ji prodal za 3,32 miliardy eur.

Akvizice by přišla ve chvíli, kdy se Europcar snaží vyrovnat se s ekonomickými dopady pandemie nemoci COVID-19, která nepříznivě ovlivnila turistiku a prudce snížila poptávku po půjčování aut. Europcar doufá, že se mu podaří vyhnout se problémům amerického konkurenta Hertz Global Holdings, který v květnu požádal o soudní ochranu před věřiteli.

Europcar má v současnosti tržní kapitalizaci kolem 390 milionů eur (10,4 miliardy korun), na konci března jeho dluh činil více než jednu miliardu eur. Akcie společnosti loni klesly o 60 procent.

Podle zdrojů mají o půjčovnu Europcar zájem také investiční firmy, jako je například Apollo Global Management. Zdroje nicméně upozorňují, že pro Europcar bude za současné situace ovlivněné koronavirem obtížné najít kupce.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!