Z boomu letectví těží i Travel Service, v létě převezl rekordně cestujících | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Z boomu letectví těží i Travel Service, v létě převezl rekordně cestujících

ČTK

Aerolinky Travel Service a její obchodní značky SmartWings využilo během letošní hlavní letní sezóny více než 3,5 milionu cestujících. To je o 12,6 procenta více než ve stejném období loni a zároveň jde o sezónní rekord. Průměrná obsazenost na linkách SmartWings dosáhla 92 procent. 

Z Česka společnost přepravila za tři měsíce více než 1,8 milionu pasažérů, což je o 14,3 procenta meziročně více. Nejvíce cestujících směřovalo do Bulharska, Řecka, Španělska a Turecka. Z pražského letiště letělo pravidelnými linkami SmartWings a charterovými lety 1,4 milionu cestujících, meziročně o 11,5 procenta více. Z Brna společnost přepravila v létě 228 tisíc klientů (+22,3 procenta), z Ostravy 168 tisíc (+21 procent) a z Pardubic 30 tisíc (+38 procent).

Provoz během letního letového řádu Travel Service zajišťuje flotilou 56 letadel a lety operuje z celkem sedmi zemí - ČR, Slovenska, Polska, Maďarska, Francie, Španělska a Izraele.

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings. Dopravce je majoritním akcionářem ČSA.

Travel Service loni zvýšil konsolidované tržby o 12 procent na více než 19 miliard korun. Zisk společnosti před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) loni činil téměř 269 milionů korun, což představuje nárůst o 89 procent oproti roku 2016.

Firmě se dařilo zejména díky zvýšené přepravě, kdy na svých linkách přepravila více než 5,5 milionu pasažérů, meziročně o pětinu více. Dalších 800 tisíc cestujících přepravily letadla společnosti na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Celkem tak letadly Travel Service loni letělo 6,3 milionu cestujících. Lety firma operovala z celkem 12 bází v sedmi zemích.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!