Aukční lahev Pilsner Urquell je letos ukrytá za závojem | e15.cz

Aukční lahev Pilsner Urquell je letos ukrytá za závojem

Designérka Lucie Koldová s lahví, kterou vytvořila pro letošní aukci
Designérka Lucie Koldová s lahví, kterou vytvořila pro letošní aukci
• 
ZDROJ: Pilsner Urquell

rop

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Letošní limitovaná edice aukčních lahví dostala podobu značně odlišnou od těch předchozích. Její autorkou je designérka Lucie Koldová.

Sada nezapře ženskou rafinovanost. Láhev totiž na první pohled vypadá, jakože nemá klasické hrdlo. Ve skutečnosti jej má, ale je ukryté pod barevný závoj.

„Těší mě, že se mohu podílet na projektu, který spojuje dobročinnost s dvěma typicky českými tradicemi, tedy pivem a sklářstvím,” říká Lucie Koldová, která je uměleckou ředitelkou české firmy Brokis. Zadavatel, Pilsner Urquell totiž oslovuje se zakázkou pokaždé jinou sklárnu. Ta letošní se specializuje na svítidla vyráběná z odpadových střepů.

Aukční lahve se letos budou dražit po desáté, výtěžek půjde tradičně na konto Centra Paraple. Celkově na něj doposud z předešlých aukcí putovalo 13,5 milionu korun. Centrum podporuje lidi s poškozenou míchou a jejich rodiny.

Ženský prvek se promítl i do pozice deseti ambasadorek projektu. Mezi nimi najdeme herečku Magdu Vašáryovou, zpěvačku Barboru Polákovou, herečku a moderátorku Terezu Kostkovou, dokumentaristku Helenu Třeštíkovou, oštěpařku Báru Špotákovou, rektorku Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou, předsedkyni Akademie věd Evu Zažímalovou, farářku Martinu Viktorii Kopeckou, výčepní Martinu Navrátilovou a ilustrátorku Elišku Podzimkovou.

Zájemci o aukci, která proběhne 9. prosince na Mall TV naleznou všechny potřebné informace na https://aukce.mall.tv.

Jeden z pravidelných dražitelů Tomáš Hoplíček s emeritním sládkem Plzeňského Prazdroje Václavem BerkouAutor: Pilsner Urquell

Paraple je místem plným energie

Kdybych chtěl rozdávat peníze napřímo, musel bych dělat těžká rozhodnutí, říká pravidelný dražitel Tomáš Hoplíček, CEO ve společnosti HI Software.

Kolik let je již láhve nakupujete?

Kromě prvního ročníku se mi podařilo ji vydražit každý rok. O této skvělé iniciativě jsem totiž se dozvěděl až později. Občas to zamrzí, že sbírka není kompletní.     

Čím vás projekt zaujal?

Svojí profesionalitou a důvěryhodností. Každý rok jsem mile překvapen, co jsme v naší zemi schopni zorganizovat a vyrobit. Centrum Paraple vnímám jako nejlepší ve svém oboru.   

Nebylo by snazší si vybrat, komu peníze pošlete než dražit lahve?

Snazší by to určitě nebylo. Znamenalo by to přečíst nebo vyslechnout desítky složitých osudů a životních příběhů. Následně bych byl postaven před to nejtěžší rozhodnutí, musel bych vybrat, komu letos pomohu a komu ne. Jak pivovar, tak Paraple má tyto procesy zvládnuty, působí zde lidé, pro které je to náplň každodenní práce. Znají své okolí a dokážou rozhodnout určitě lépe než já.      

Máte nějaký speciální vztah k projektu Centrum Paraple?

Nejvíce si cením lidí, kteří za vším stojí. Měl jsem možnost Centrum Paraple několikrát navštívit a je to místo plné energie. Člověk je hrdý na to, že toho může být všeho alespoň malou součástí.  

Která láhev se Vám za ta léta líbí nejvíc?

Nemám žádného svého favorita. Na každou je pěkný pohled. Dražeb se neúčastním primárně pro získání jedné z lahví, ale pro možnost pomoci někomu dalšímu v životě. Ta láhev je spíše taková třešinka na památku. 

Necháváte si všechny vydražené láhve?

Ano, všechny mám pečlivě uschovány. Mám v plánu si je jednou vystavit ve své kanceláři. Přál bych si, abych inspiroval lidi kolem sebe. Charitativní činnost by se měla stát běžnou součástí naších životů.  

 

Autor: rop

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery