Dcera Allianz vydává dluhopisy. Pokryjí dluh budovy Diamon Point | E15.cz

Dcera Allianz vydává dluhopisy. Pokryjí dluh budovy Diamon Point

Omamný cinkot investorských milionů
Omamný cinkot investorských milionů
• 
ZDROJ: Shutterstock.com

Daniel Novák

Share on Facebook Messenger
Pojišťovna Allianz se rozhodla vyřešit vysoké zadlužení své kancelářské budovy Diamond Point naproti pražskému hotelu Hilton novým dluhem. Její dceřiná firma nesoucí týž název jako administrativní centrum proto vydává dluhopisy za 1,1 miliardy korun. Prospekt emitenta už schválila Česká národní banka.

Allianz se stala jediným vlastníkem Diamond Pointu na konci loňského roku. Tehdy současně pomohla refinancovat dluh, který měla kancelářská stavba vůči bankám. Problém tím ale odsunula jen do letošního září, kdy platnost závazku projektové firmy Diamond Point vůči své matce končí, vyplývá z dokumentů, které má deník E15 k dispozici.

Hodnota vydávaných obligací se víceméně rovná závazku, který Diamond Point vůči Allianz má. Obligace se čtyř procentním výnosem budou splatné v roce 2024.

Na úhradě dluhopisů se budou podílet příjmy z nájemného. Poplynou třeba od firem Kapsch či Miele, které v Diamond Pointu sídlí. V centru, které v roce 2006 postavil rakouský developer Karimpol, sídlí samotná Allianz. Přesto je podle informací deníku E15 zhruba čtvrtina z osmnácti tisíc metrů čtverečních budovy volných. Proto se vlastník snaží do budovy přitáhnout nové nájemce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.