Deutsche Bank zaměstnancům vyplatí bonusy 51 milionů korun | e15.cz

Deutsche Bank se bojí o zaměstnance. Vyplatí jim bonusy za téměř 51 miliard korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank, která je už třetím rokem v červených číslech, hodlá svým zaměstnancům vyplatit za loňský rok bonusy v celkové výši dvou miliard eur (téměř 51 miliard korun). Banka se obává, aby jí bankéři nepřešli ke konkurenci, uvedla agentura Reuters. V rámci nynější restrukturalizace pak banka plánuje do konce roku 2022 zrušit podle zdrojů agentury Bloomberg asi 6 tisíc pracovních míst v maloobchodní součásti, navíc k dříve ohlášeným škrtům 9 tisíc pozic.

Nejvyšší management se nicméně bonusů vzdá, což podle člena představenstva Karla von Rohra není projevem toho, že by dělal špatnou práci, ale protože přijímá odpovědnost.

Deutsche Bank se v posledních letech potýkala s vysokými náklady na řešení právních sporů. Zatímco za rok 2015 vyplatila bonusy v celkové výši 2,4 miliardy eur, za rok 2016 už jen asi 546 milionů eur.

Bonusová politika Deutsche Bank se dostala pod palbu kritiky už v lednu, kdy banka oznámila bonusy za jednu miliardu eur a její šéf John Cryan je obhajoval jako "jednorázovou investici", jejímž účelem je udržet si zaměstnance. Bonusy za rok 2018 už mají být těsně spjaty s výsledky.

Banka hodlá celosvětově snížit počet pracovních míst z úrovně roku 2015 o devět tisíc, což znamená každou desátou pozici. Z toho 4 tisíce připadne na Německo. Ústav se snaží každoročně rušit přes tisíc míst prostřednictvím dobrovolných odchodů a přirozeného úbytku.

Ústav nyní zavádí integraci maloobchodní součásti do aktivit pobočky Postbank a podle šéfa banky by spojení mělo přinést roční úsporu nákladů kolem 900 milionů eur. V nově utvářené maloobchodní divizi chce banka snížit počet pracovních míst do roku 2022 o 6 tisíc, navíc ke zmíněným devět tisíc, tvrdí zdroje Bloombergu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery