Generali se rozhlíží v Rusku. Chystá akvizici za dvě miliardy eur

Pojišťovna Generali

Pojišťovna Generali Zdroj: profimedia.cz

Pojišťovna Generali
Pojišťovna Generali
Pojišťovna Generali
Pojišťovna Generali
Pojišťovna Generali
6
Fotogalerie

Největší italská pojišťovna Generali studuje v Rusku možnost investice ve výši téměř dvou miliard eur, více než 52 miliard korun. Uvedl to italský deník Il Sole 24 Ore s tím, že Generali zajímají podniky působící hlavně v neživotním pojištění. Generali se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Za nejpravděpodobnější kandidáty označil italský list firmy VTB Insurance, Rosgosstrakh a RESO-Garantia. Generali už v Rusku vlastní 38,5procentí podíl v pojišťovně Ingosstrakh.

Projekt je však podle italského zdroje teprve v počáteční fázi. Plán také v rámci pojišťovny vyvolává určité obavy kvůli geopolitické situaci. Generální ředitel Generali Philippe Donnet nicméně počátkem března uvedl, že pojišťovna má více než dvě miliardy eur na fúze a akvizice, poznamenala agentura Reuters.

Největší italské pojišťovně Generali loni klesl čistý zisk téměř o 35 procent na 1,74 miliardy eur. Její provozní zisk však dosáhl rekordu. „Druhým rokem jsme dosáhli rekordního provozního výsledku,“ komentoval Donnet. „Vstoupili jsme do posledního roku svého strategického plánu a jsme v dobré kondici na to, abychom splnili všechny letošní cíle,“ dodal.

Generali je třetí největší pojišťovnou v Evropě a působí i v České republice. Skupina byla založena v roce 1831 a působí v padesáti zemích. Generali Česká pojišťovna je podle svých internetových stránek jedničkou na českém trhu.