Goldman Sachs a Morgan Stanley zatím neplánují přesun z Londýna | E15.cz

Goldman Sachs a Morgan Stanley zatím neplánují přesun z Londýna

Goldman Sachs a Morgan Stanley zatím neplánují přesun z Londýna
Morgan Stanley
• 
ZDROJ: CC: CC-BY-2.0/ Alex Proimos/wikimedia.org

ČTK

Americké investiční banky Goldman Sachs a Morgan Stanley popřely spekulace, že jsou připravené přesunout své operace a zaměstnance z Londýna do Frankfurtu nad Mohanem, jakmile formálně začne proces odchodu Británie z Evropské unie. Uvedla to agentura Reuters. Banka Goldman Sachs byla velkým sponzorem kampaně za zachování členství.

„Neprovedli jsme žádné změny v našich požadavcích na reality ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli výsledkům referenda,“ uvedl Goldman v prohlášení. „Jak jsme již sdělili našim zaměstnancům, nehrozí bezprostřední změna způsobu našeho podnikání nebo místa působení našeho podnikání.“

Měnit unijní smlouvy? Netřeba, tvrdí Merkelová po prvním jednání bez Britů

Také konkurenční Morgan Stanley tlumí spekulace, že má v plánu se přesunout do německého finančního centra, jakmile britská vláda učiní první oficiální krok v odchodu z unie, tedy aktivuje článek 50 lisabonské smlouvy. „Morgan Stanley nemá předem pronajaté kancelářské prostory ve Frankfurtu,“ uvedl mluvčí banky v prohlášení.

Ředitel Goldman Sachs Lloyd Blankfein již po oznámení výsledků referenda uvedl, že banka se několik měsíců připravovala na oba možné výsledky referenda. „Goldman Sachs má dlouhou historii přizpůsobování se změnám a bude spolupracovat s příslušnými úřady, jakmile budou jasné podmínky odchodu. Naším primárním cílem jako vždy zůstává sloužit potřebám našich klientů,“ prohlásil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!