Kellnerova PPF rozjíždí banku ve Velké Británii | E15.cz

Kellnerova PPF rozjíždí banku ve Velké Británii

ČTK

Investiční skupina PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, spouští ve Velké Británii vlastní banku. Finanční ústav nazvaný Clear Bank se zaměří na převody peněz především mezi jednotlivými britskými bankami. Dnes to napsal server iHNed.cz, podle kterého už Clear Bank funguje v testovacím provozu a naplno má být spuštěna na podzim.

"Vidíme zde velký potenciál, a proto jsme stáli při zrodu Clear Bank," řekl serveru Mel Carvill, který v představenstvu banky zastupuje PPF. Získání britské bankovní licence je podle něj známkou důvěry v projekt.

PPF přehodnocuje své plány v Pařížské. Plánuje víc kanceláří

Skupina PPF, která dosud v Británii měla jen několik nemovitostí, drží podle serveru v Clear Bank podíl 35 procent. Dalších 35 procent vlastní společnost CFFI UK Venture a zbývajících 30 procent má v držení management Clear Bank. Celková investice činí necelou miliardu korun, uvedl iHNed.cz.

Clear Bank byla založena před třemi lety jako start-up. Jejím zakladatelem a předsedou představenstva je Nick Ogden, zakladatel služby WorldPay. Podle Ogdena by měla Clear Bank oživit dosavadní trh a konkurovat novými technologiemi i nižšími transakčními poplatky. Clear Bank odhaduje, že svým vstupem ušetří britské ekonomice na transakčních poplatcích ročně kolem tří miliard liber (v přepočtu 95 miliard korun), informoval server.

Kellnerově PPF stoupl zisk o čtvrtinu na 6,7 miliardy, pomohl růst Home Creditu

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.

Počet klientů Air Bank vzrostl o třetinu, zisk však prudce klesl

Banky otočily. Místo zavírání poboček otevírají nové

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!