Koruna je vůči dolaru nejslabší od loňského června | e15.cz

Koruna je vůči dolaru nejslabší od loňského června

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na nejslabší úroveň k dolaru od loňského června se dnes propadla česká měna. K pondělní sedmnácté hodině oslabila k dolaru oproti předchozímu závěru o 23 haléřů na 23,05 korun za dolar. Mírně oslabila i k euru, a to o dva haléře na 25,94 korun za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků se přitom v pondělí neobjevily žádné nové impulsy k oslabení koruny.

Koruna byla vůči dolaru slabší naposledy koncem června 2017, kdy kurz dosáhl zhruba 23,11 korun za dolar. "Bez nových fundamentálních impulsů dnes česká koruna atakovala své nejslabší úrovně za poslední dobu," komentoval aktuální vývoj kurzu hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.

Česká měna od loňského dubna až do letošního února k dolaru prudce posilovala. Za tu dobu zpevnila vůči dolaru o přibližně pět korun na kurz těsně nad 20 korun za dolar. Zhruba od letošního dubna se ale vývoj obrátil, takže již v květnu byla koruna na úrovni kolem 22,50 korun za dolar. Během léta kurz kolísal a od září koruna k dolaru opět vytrvale oslabuje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery