Penta: Tendr o Sazku je plně v režii PPF a KKCG | E15.cz

Penta: Tendr o Sazku je plně v režii PPF a KKCG

Marek Dospiva, Penta
Marek Dospiva, Penta
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta dál zpochybňuje regulérnost výběrového řízení na koupi loterijní společnosti Sazka. Je přesvědčena, že kromě firem, které jsou přímo nebo nepřímo napojené na skupiny PPF a KKCG, se do tendru nezapojil žádný relevantní zájemce.

Penta zpochybnila i nezávislost jediného dalšího známého účastníka tendru – společnosti Synot, která prý má vazby na KKCG. KKCG se k tomu nechce vyjadřovat, prohlášení ale považuje jen za další snahu Penty na sebe poutat mediální pozornost.

Závaznou přihlášku do výběrového řízení na koupi loterijní společnosti Sazka podaly skupiny PPF a KKCG společně. Přihlásil se také Synot. Účast této společnosti ale podle Penty férovou soutěž nezaručuje.

„Z veřejně dostupných informací je známý fakt, že kromě společností PPF a KKCG se o Sazku bude ucházet i společnost Synot, tu však rozhodně nelze považovat za konkurenta skupin PPF a KKCG,“ uvedl mluvčí Penty Martin Danko. „Synot vůči Sazce v minulosti postupoval v úzké koordinaci se skupinou Karla Komárka, což dosvědčuje mimo jiné celá řada mediálních výstupů,“ dodal.

Penta v prohlášení uvedla, že prodej Sazky probíhá tak, že prodávající (PPF a KKCG) prodává sám sobě. Přímým důkazem by prý bylo zveřejnění kompletního seznamu zájemců, kteří podle podmínek tendru měli do J&T banky nejpozději 9. září složit 500 milionů korun.

„Nebudeme reagovat na každou hloupost a nesmysl, který Penta ve své zoufalosti křičí do světa!“ uvedl v reakci na prohlášení Penty mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Mluvčí insolvenčního správce Sazky Lenka Tichá v pátek řekla, že počet uchazečů o firmu se zatím nebude zveřejňovat. Kromě společností PPF s KKCG a Synotu, které svou účast oznámily samy, jsou jména dalších soutěžících firem neznámá.

Penta organizuje „paralelní tendr“

„Cílem tendru, který organizuje Josef Cupka, není maximalizovat prodejní cenu, ale stanovením absolutně nestandardních a diskriminačních podmínek vyloučit skutečnou soutěž a přihrát tak Sazku do rukou PPF a KKCG,“ konstatoval Danko.

I proto se podle něj Penta odmítla tohoto procesu zúčastnit a svou závaznou nabídku podá veřejně 23. září do rukou nezávislého notáře ještě před termínem podávání nabídek insolvenčnímu správci. Zároveň Penta složí nabízenou kupní cenu do některé z bank.

Podle Penty se mohou podobně zachovat i další zájemci o Sazku a podat konkurenční nabídku nezávisle na oficiálním tendru.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah