PPF meziročně klesl zisk o devět miliard | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

PPF meziročně klesl zisk o devět miliard

PPF meziročně klesl zisk o devět miliard
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Skupině PPF klesl v roce 2017 čistý zisk o 9,1 miliardy korun na 16,5 miliardy korun (642 milionů eur), když o rok dříve vydělala 25,6 miliardy korun (miliardu eur). Tehdy ale více než třetinu zisku tvořily jednorázové operace. Bez nich skupina v loňském roce zvýšila zisk o šest procent. Celková aktiva skupiny vzrostla meziročně o 41 procent na 975 miliard korun (38 miliard eur). PPF ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner.

"Profitabilita všech klíčových aktiv splnila naše očekávání napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí. K růstu objemu aktiv pak přispěly především asijské země Home Creditu. Dlouhodobě úspěšnou strategii teritoriální i oborové diverzifikace jsme dále podpořili novými akvizicemi, a to jak v sektoru e-commerce, tak ve strojírenství," komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Skupina PPF koncem loňského zaměstnávala celosvětově 170 tisíc lidí. Společnosti v ČR evidovaly 9400 zaměstnanců. Z toho české společnosti, které se významně podílejí na rozvoji zahraničních investic Skupiny (Home Credit International, SOTIO, PPF), zaměstnávaly loni v Česku více než 1450 převážně vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v bankovnictví a finančních službách, v realitách či biotechnologiích.

Nejbohatší Češi a Slováci: projděte si unikátní žebříček E15
PPF koupila za tři miliardy kanceláře v Londýně
Skupina PPF udělala v Moskvě další velkou realitní ránu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!