Slovenský fond Sandberg získal 35 procent společnosti Revolgy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Slovenský fond Sandberg získal 35 procent společnosti Revolgy

Slovenský fond Sandberg získal 35 procent společnosti Revolgy
Ilustrační foto
• 

ČTK

Slovenský investiční fond Sandberg Capital vstoupil do středoevropského poskytovatele cloudových služeb Revolgy Business Solutions. Získal podíl 35 procent. Zbytek si ponechá původní akcionář Sofolgia. Management v čele se zakladatelem Bohuslavem Dohnalem a generálním ředitelem Miroslavem Vlasákem povede Revolgy Business Solutions i nadále.

„Revolgy Business Solutions je českým lídrem v poskytování služeb digitální transformace prostřednictvím cloudové infrastruktury a nástrojů on-line komunikace. Věříme, že tato oblast podnikání má v sobě obrovský potenciál růstu a náš fond se na ní plánuje hlouběji zaměřit. Nasazení a více než 20leté zkušenosti týmu potvrdily, že jsou inovátorem ve svém segmentu. Dokazuje to i fakt, že se Revolgy stalo strategickým partnerem pro Google a Amazon Web Services,“ uvedl investiční manažer Sandbergu Jakub Krajčovič.

Revolgy má přes 1500 zákazníků mezi firmami i státními institucemi ve více než 15 zemích. S obratem přes 250 milionů a téměř dvojnásobným meziročním růstem nejúspěšnější českou firmou v digitální transformaci a cloudových řešeních. Mezi její největší klienty v Česku patří Avast, Česká spořitelna, Kofola nebo Fincentrum.

Sandberg Capital se zaměřuje na investování do menších a středně velkých společností na Slovensku i v regionu střední a východní Evropy. V současnosti spravuje ve svém portfoliu aktiva v hodnotě přes 150 milionů eur (cca čtyři miliardy korun). Portfolio společnosti v současnosti zahrnuje investice v IT, zemědělství, telekomunikacích, vzdělávání a maloobchodu.

Miliardář Thiele navýšil podíl v Lufthanse. Chce zablokovat dohodu o státní pomoci
Zisky bank padnou k nule, říká investiční bankéř Roman Šilha

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!