UniCredit ve čtvrtletí klesl zisk o 99 procent, sráží jej odpisy v Turecku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

UniCredit ve čtvrtletí klesl zisk o 99 procent, sráží jej odpisy v Turecku

ČTK

Italské bankovní skupině UniCredit, která působí i v České republice, výrazně snížil hospodářský výsledek odpis v její turecké divizi. Čistý zisk tak činil ve třetím čtvrtletí 29 milionů eur (750 milionů korun), meziročně se tedy snížil o 99 procent. Největší italská banka uvedla, že byla nucena zvýšit rezervy, aby měla dostatek prostředků na pokrytí případného vypořádání obvinění ze strany Spojených států, že v minulosti narušila americké protiíránské sankce.

UniCredit odepsala podle agentury Reuters 850 milionů eur svého podílu v turecké bance Yapi Kredi. Italskou banku vyšetřují ve Spojených státech od roku 2012 kvůli podezření, že se svými dřívějšími obchody s íránskými firmami provinila proti americkým sankcím. Podle generálního ředitele Jeana Pierra Mustiera rozhovory o vypořádání stále pokračují.

Bez započtení výdajů a dalších poplatků vzrostl čistý provozní zisk o 24 procent na 1,5 miliardy eur (38,8 miliardy korun). Čisté úrokové výnosy a poplatky byly v souladu s očekáváním.

Na českém trhu začala UniCredit působit v listopadu 2007. Její česká pobočka vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky.

Pošta letos vydělá méně, tratí na zajištění základních služeb
Prouza: Přenesení daňové povinnosti by znamenalo další administrativu pro podnikatele
Komunisté se mi mstí, Ondráčka poženu k civilnímu soudu, říká Michal Horáček

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!