Wirecard propustila 730 lidí, více než půlku zbylých zaměstnanců | E15.cz

Wirecard propustila 730 lidí, více než půlku zbylých zaměstnanců

ČTK, vku

Německá finanční společnost Wirecard propustila v Německu 730 lidí, tedy více než polovinu svých zaměstnanců, a ukončila smlouvu zbylým členům představenstva. Napsala agentura Reuters s odvoláním na insolvenčního správce podniku. Firma se zhroutila v důsledku rozsáhlého účetního skandálu. Insolvenční řízení bylo v oficiálně zahájeno v úterý.

Michael Jaffe, správce konkurzní podstaty, řekl, že bylo potřeba „notného“ zeštíhlení pracovní síly, aby se zachovala v chodu hlavní činnost společnosti. Firma si ve svém ústředí v bavorském městě Aschheim ponechá 570 lidí.

Mezi třemi členy představenstva, jejichž smlouvy byly ukončeny, figuruje i James Freis. Ten firmu dočasně řídil po odstoupení Markuse Brauna, který zůstává ve vazbě.

Společnost Wirecard v červnu vyhlásila insolvenci, když se ukázalo, že jí chybí zhruba 1,9 miliardy eur (téměř 50 miliard korun), které vykazovala v účetnictví. Firma dluží věřitelům zhruba čtyři miliardy eur (přes 100 miliard korun), napsala agentura Reuters.

Německá prokuratura minulý měsíc zadržela tři bývalé vedoucí pracovníky podniku, které podezřívá z organizovaného podvodu, zpronevěry, falšování účetnictví a manipulace s akciovým trhem.

Společnost Wirecard vznikla v roce 1999 a zaměřuje se na zpracování plateb a finanční služby. V Německu byla považována za nadějného hráče na rychle rostoucím trhu finančních služeb, dávána za vzor domácího úspěchu a označována za hvězdu německého technologického sektoru. Pád firmy zasáhl i klienty v České republice.

Jaffe pracuje na rozprodání světových aktiv Wirecardu. Minulý týden německá finanční společnost podepsala dohodu o prodeji svých aktivit v Brazílii.

Autor: ČTK, vku
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!