Nová Škoda Octavia se ukázala světu | E15.cz

Škoda Auto ukázala novou Octavii. K prvním zákazníkům se má dostat už brzy

vaj, ČTK

Automobilka Škoda Auto představila čtvrtou generaci svého modelu Octavia.

Škoda Octavia čtvrté generace se k prvním zákazníkům v Česku dostane ještě do konce letošního roku. Objednávat ji bude možné od konce listopadu.

Nová generace Škody Octavia bude delší a širší než předchůdce, nabídne větší zavazadlový prostor i nové asistenční systémy. V nabídce bude také jako hybrid do zásuvky nebo s pohonem na CNG. 

Firma předpokládá, že zhruba 40 procent všech prodávaných octavií v Česku bude disponovat zážehovým agregátem, a to včetně verzí s mild-hybridní technologií. Zhruba stejný podíl mají mít diesely. Zbývající pětina by se mohla rovnoměrně rozdělit na verze s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a plug-in hybridním pohonem.

První dojmy z nového modelu už přinesl server Auto.cz >>>

Poprvé bude mít tato modelová řada chytré full LED Matrix světlomety a úplně poprvé u značky se objeví speciální displej, který zobrazuje důležité informace na čelní sklo. Octavia je také vůbec první model značky, který nabízí ovládání automatické převodovky tak, že řazení převodových stupňů neprobíhá mechanicky, ale elektronicky.

Pro automobilku Škoda jde letos o druhou významnou premiéru, uvádí server Autorevue.cz. Ta první proběhla již na začátku roku, kdy značka vstoupila do segmentu malých crossoverů s modelem Kamiq.

První Octavia se objevila před 60 lety. Od té doby bylo vyrobeno přes 6,5 milionu vozů. V současné době je Octavia nejprodávanějším vozem v České republice. V uplynulých letech Škoda prodala každoročně přibližně 400 tisíc vozů a třetí generace tohoto modelu tak tvořila přibližně třetinu celkových prodejů značky.

Autor: vaj, ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!