Tesla rozjela produkci v Číně | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Z Muskovy čínské megatovárny už vyjely první tesly

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Americká společnost Tesla představila první elektromobily, které vyrobila ve svém nové závodě v čínské Šanghaji. Ten otevřela koncem října. Jde o sedany Tesla Model 3, které chce firma vizionáře Elona Muska v Číně prodávat za cenu začínající na zhruba 50 tisících dolarech.

Do prodeje by se Model 3 měl dostat do konce roku. Informovala o tom agentura Bloomberg.

V šanghajské továrně chce automobilka zpočátku ročně vyrobit 250 tisíc vozidel. Ta je mimochodem první výrobní linkou Tesly, která stojí mimo území Spojených států a automobilku stála dvě miliardy dolarů, tedy něco přes 46 miliard korun. Vyrábět by kromě elektromobilů měla i bateriové články.

Muskova společnost vstoupila na čínský trh v tomto roce s očekáváním dobrých prodejů. Čína totiž patří k největšímu a nejrychleji rostoucímu trhu s elektrickými automobily na světě.

Tesla přeskočila gigant General Motors, je nejhodnotnější americkou automobilkou

Otevření továrny a výroba elektromobilů přichází v době, kdy světové automobilky spíše strádají a jejich prodeje klesají. Stejně tak se děje i na čínském trhu.

Tesla je však nyní polita živou vodou a její prodeje v posledních měsících stoupají. V říjnu automobilka oznámila prodej 97 tisíc pozidel za třetí čtvrtletí letošního roku. V témže měsíci navíc oznámila i analytiky neočekávaný zisk ve výši 143 milionů dolarů (zhruba 3,3 miliardy korun). 

Prohlédněte si fotogalerii:

Zaujal vás článek a chcete celý časopis na téma bydlení a pořízení nemovitosti? Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte a další pracovní den máte ve schránce. Doprava je zdarma.

Škoda Auto jako Dacia. Automobilka má zlevnit a cílit na východní trhy, odboráři chystají petici
Škoda hledá další vytížení pro továrnu ve Vrchlabí, mohla by vyrábět elektromotory
Český autoland brzdí. Dodavatelé automobilek začínají propouštět, čekají, že bude ještě hůř
Kolem nejvýše položeného města Evropy se dá pohodlně pohybovat i bez vozu
Automobilky čeká omezování výroby, zlepšení situace je zatím v nedohlednu, říká analytik Pelc

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!