Nafukovací inline brusle do kabelky. S nápadem přišla trojice podnikatelů z Brna

Nafukovací inline brusle.

Nafukovací inline brusle. Zdroj: Zive.cz

Nafukovací inline brusle.
Nafukovací inline brusle.
Nafukovací inline brusle.
4
Fotogalerie

Skládací inline brusle, které je možné připnout na jakoukoliv botu a vejdou se do menšího batohu, nebo větší dámské kabelky. Lišta s kolečky má standardní rozměry, ale hlavní trik bruslí Last Miles je nafukovací bota – sfouknutá nezabírá téměř žádné místo, ale pod tlakem poskytuje dostatečnou podporu kotníku při jízdě. „Podobné řešení využívají záchranáři, kteří pomocí nafukovacích dlah při převozu fixují zraněné končetiny,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů, Filip Obritzhauser.

Další klíčovou vlastností je, že odpadá přezouvání. Last Miles se navlečou na botu, bota stoupne na platformu s kolečky a pak už stačí návlek nahustit – tlačítkem, pomocí integrovaného kompresoru. Vypadají zvláštně, ale zážitek z jízdy je prý srovnatelný s pevnou botou.

S originálním nápadem přišla trojice podnikatelů z Brna uprostřed pandemie, když hledali způsob, jak se aktivně a bezpečně přepravovat po městě. „Kola, koloběžky, různé jednokolky a longboardy se těžko kombinují s jízdou MHD nebo chůzí, jsou velké a těžké. Já osobně zbožňuji inline brusle, ale ani ty nejsou úplně praktické kvůli přezouvání,“ říká Tibor Kučera, jeden ze zakladatelů Last Miles, k motivaci, která jej, jeho přítelkyni a kamaráda přivedla k myšlence.

Celý článek si přečtěte na Zive.cz >>>