Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty | E15.cz

Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty

Sklad Amazonu v německém Grabenu
Sklad Amazonu v německém Grabenu
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší internetový obchod na světě, americká společnost Amazon, ve druhém čtvrtletí vykázal ztrátu 126 milionů dolarů (2,6 miliardy korun). Její tržby přitom ve stejné době vzrostly o 23 procent na 19,34 miliardy dolarů (394,7 miliardy korun), na pokrytí rostoucích nákladů na nové investice to ale nestačilo.

Amazon se již delší dobu snaží investovat do rozšiřování svých aktivit i do expanze do nových oblastí. Firma například hodlá vrhnout na trh i vlastní chytrý telefon „Fire“, uvedl Reuters.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní má po celém světě kolem 117 300 zaměstnanců. Kromě ústředí v americkém Seattlu má firma pobočky ve více než 130 lokalitách po celém světě.

Amazon se chystá i do Čech

Brzy by se mezi místa působení Amazonu měla zařadit i středočeská obec Dobrovíz, kde firma hodlá postavit distribuční centrum. Práci by tam mělo najít zhruba 1500 lidí, v předvánoční špičce až dvojnásobek. Firma původně plánovala také distribuční centrum v Brně, ale nakonec od toho ustoupila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.