Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty | E15.cz

Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty

Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty
Sklad Amazonu v německém Grabenu
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Největší internetový obchod na světě, americká společnost Amazon, ve druhém čtvrtletí vykázal ztrátu 126 milionů dolarů (2,6 miliardy korun). Její tržby přitom ve stejné době vzrostly o 23 procent na 19,34 miliardy dolarů (394,7 miliardy korun), na pokrytí rostoucích nákladů na nové investice to ale nestačilo.

Amazon se již delší dobu snaží investovat do rozšiřování svých aktivit i do expanze do nových oblastí. Firma například hodlá vrhnout na trh i vlastní chytrý telefon „Fire“, uvedl Reuters.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní má po celém světě kolem 117 300 zaměstnanců. Kromě ústředí v americkém Seattlu má firma pobočky ve více než 130 lokalitách po celém světě.

Amazon se chystá i do Čech

Brzy by se mezi místa působení Amazonu měla zařadit i středočeská obec Dobrovíz, kde firma hodlá postavit distribuční centrum. Práci by tam mělo najít zhruba 1500 lidí, v předvánoční špičce až dvojnásobek. Firma původně plánovala také distribuční centrum v Brně, ale nakonec od toho ustoupila.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!