Bolt spustí v Praze službu Market. Slibuje dovážku potravin do patnácti minut

Bolt v příštích měsících spustí v Česku službu Market.

Bolt v příštích měsících spustí v Česku službu Market. Zdroj: Bolt

„Chystáme se to v nejbližších měsících spustit nejen v České republice, ale i v ostatních zemích střední Evropy,“ řekl deníku E15 country manager společnosti Jakub Dvořák.
Bolt v posledním roce značně rozšiřuje své portfolium. Minulý rok v prvních dnech pandemie bez přípravy spustil službu Bolt Food, tedy rozvoz jídel z restauračních podniků, které vláda kvůli šířícímu se koronaviru na několik měsíců zavřela.
Nejznámější služba Boltu je provozování alternativní taxislužby.
Taxikářů je v celém segmentu nedostatek.
Při rozvozu potravin se Bolt spolehne na své stávající kurýry.
7
Fotogalerie

Estonský startup Bolt, který je znám zejména díky provozování alternativní taxislužby, spustí v Česku novou službu. Bolt Market začne v horizontu několika měsíců rozvážet potraviny a hygienické potřeby do patnácti minut od objednání. „Chystáme se to v nejbližších měsících spustit nejen v České republice, ale i v ostatních zemích střední Evropy,“ řekl deníku E15 country manager společnosti Jakub Dvořák.

Bolt v posledním roce značně rozšiřuje své portfolio. Minulý rok v prvních dnech pandemie bez přípravy spustil službu Bolt Food, tedy rozvoz jídel z restauračních podniků, které vláda kvůli šířícímu se koronaviru na několik měsíců zavřela. „Časem se ukázalo, že to bylo dobré rozhodnutí. Dnes je Bolt Food nejenom v Praze, ale i v Brně, Ostravě a v Olomouci, chystáme další města a ta služba je obrovsky populární,“ říká Dvořák.

Nyní Bolt přichází na další segment trhu, který během pandemie značně vyrostl. Rozvoz potravin. „Budeme mít spoustu malých skladů rozmístěných po městě a budeme využívat současnou kurýrní síť, abychom to zvládli dovézt do patnácti minut od chvíle, kdy kliknete na tlačítko objednat,“ popisuje základní princip Dvořák. „Vidíme, že ve světě je po tom velká poptávka, a přijde nám zajímavé se o tuto poptávku poprat a využít know-how z jiných služeb, které nabízíme,“ doplňuje.

„Zatímco dneska vám to doveze kurýr ve stejný nebo v následující den, kdy si to objednáte, tak my to zvládneme do 15 minut,“ vysvětluje šéf Boltu v Česku hlavní přidanou hodnotu, kterou má nová služba přinést. Jednat by se mělo o potraviny a základní hygienické potřeby, Bolt Market nechce ostatním službám na trhu, jako jsou Košík nebo Rohlík, konkurovat šíří nabídky, ale právě rychlostí.

O rozvoz se budou starat stávající kurýři a řidiči, kteří využívají aplikace Boltu. Právě to by mohl být pro novou službu problém, neboť v posledních měsících celý segment pociťuje nedostatek řidičů, což vedlo ke zvýšeným cenám kvůli narůstající poptávce po uvolnění pandemických opatření. Bolt v posledních měsících nové řidiče láká na nástupní bonus 25 tisíc.

Český trh by měl být jedním z prvních, kde Bolt službu spustí. V případě, že se služba osvědčí, bude Bolt Market postupně expandovat i do dalších měst, kde Bolt působí, jako je Brno, Olomouc nebo Ostrava. V posledních měsících se Bolt v Česku značně rozšiřuje, mimo rozvozu jídla a alternativní taxislužby estonský startup v tuzemsku provozuje také sdílená elektrická kola a koloběžky.

E-COMMERCE SUMMIT 2021