Brněnská cestovka Europa Trip na sebe podala insolvenční návrh | E15.cz

Brněnská cestovka Europa Trip na sebe podala insolvenční návrh

Lago di Garda
Lago di Garda
• 
ZDROJ: Pixabay

ČTK

Brněnská cestovní kancelář Europa Trip-Quality Travel požádala soud, aby ji poslal do insolvence. Aktuálně dluží partnerům přes čtyři miliony korun, zároveň splácí úvěr dvěma bankám. Důvodem je podle kanceláře neseriózní jednání některých partnerů, kvůli němuž nedokáže splácet své závazky, uvedl v insolvenčním návrhu zástupce firmy Marek Malý. Zároveň však ujišťuje, že díky pojistce dokáže všechny věřitele uspokojit.

Kancelář vznikla v roce 2013 a o rok později skončilo hospodaření se ziskem 262 tisíc korun, výkony činily přes 31 milionů, uvádí výroční zprávy. První problémy přišly loni. V platební neschopnosti se ocitla cestovní agentura, která zajišťovala prodej části zájezdů, a také slevový server, na němž se část zájezdů prodávala. "Tyto peníze se nepodařilo dosud vymoct, jde zhruba o 500 tisíc korun," uvedl Malý.

Letos se přidaly potíže s partnerem, který zajišťuje ubytování v okolí italského letoviska u Lago di Garda, což byla jedna z hlavních destinací, do nichž cestovní kancelář nabízela zájezdy. "Partner odmítl poskytnout smluvené ubytování, proto jsme museli hledat náhradní a nákladnější řešení a část zájezdů také zrušit. Ztráta dosáhla několika set tisíc korun," uvedl Malý.

Cestovka ještě platební neschopnost zkusila vyřešit dlouhodobější půjčkou, která zatím není po splatnosti. Ani to však nepomohlo. Navíc společnost Imos uplatnila jako věřitel zadržovací právo k movitým věcem a cestovka tak přišla o výpočetní techniku. "Dále proto nemůžeme zájezdy prodávat," uvedl Malý.

Pojistné krytí je 14,1 milionu korun, což má veškeré pohledávky pokrýt. Společnost měla 11 zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.