Český fond Genesis Capital koupil maďarská zábavní centra | E15.cz

Český fond Genesis Capital koupil maďarská zábavní centra

Daniel Novák

Daniel Novák

Čeští investoři z fondu spravovaného společností Genesis capital získali majetkovou kontrolu nad většinovým podílem v maďarské skupině 11 Entertainment Group. Ta v Maďarsku provozuje pětici krytých zábavních parků zahrnujících trampolínová centra, dětská hřiště a laserové hry.

Tuzemský fond Genesis Private Equity Fund III koupil v maďarské společnosti 61 procentní podíl. „Kapitálový vstup fondu Genesis nám umožní se zaměřit na rychlé rozšíření naší koncepce rodinné zábavy do celé střední Evropy,“ řekl Stefan Fritsch, zakladatel a dosavadní majitel 11 Entertainment Group. Cenu transakce žádná ze stran nekomentovala. 

„Investici do skupiny 11 Entertainment Group vnímáme jako příležitost realizovat růstový potenciál společnosti na středoevropských trzích, které jsou v oblasti rodinné zábavy stále ještě nedostatečně rozvinuté,“ uvedl Radan Hanzl, partner v Genesis Capital.  

Stát vyhrál soud s bankou o stovky milionů ještě z dob socialismu

Stefan Fritsch založil 11 Entertainment Group v roce 2009. Loni skupina zábavních center přilákala přes půl milionu návštěvníků. 

Společnost Genesis Capital spravuje fondy soukromého kapitálu investující ve střední Evropě. V aktuálně otevřeném třetím fondu je na investice k dispozici 80 milionů eur. Mezi investory ve fondu je například Evropský investiční fond, Česká spořitelna, Amundi Czech Republic nebo Kooperativa pojišťovna.  

RegioJet uskuteční největší nákup své historie. Dopravce pořídí nové lokomotivy Bombardier

Aktuálně mají fondy Genesis Capital peníze například v majetkově sloučených prodejcích elektroniky Datart a HP Tronic, ve strojírenské skupině D2G nebo v poskytovateli farmaceutických služeb Quinta Analytica.  

Cílem fondů Genesis Capital je na konci rozvojového období investovanou firmu prodat. Takto naposledy jeden z fondů Genesis Capital v květnu prodal příbramského výrobce vzduchotechniky KS Klima-Service. Novým majitelem se stal německý koncern Trox.    

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!