IKEA vzdává prodej na Václavském náměstí | E15.cz

IKEA vzdává prodej na Václavském náměstí

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Největší maloobchodní prodejce nábytku na světě nebude dál provozovat prodejnu v Praze. Na Václavském náměstí začala IKEA obchodovat loni v září, nyní ale oznámila, že takzvaný IKEA Point zavře na konci letošního srpna.

„Obchod na Václavském náměstí byl od začátku koncipován jako dočasný projekt, na které jsme si chtěli vyzkoušet koncept menšího prostoru v centru města. Nájemní smlouvu máme do konce srpna a o jejím dalším prodloužení nevyjednáváme,“ řekla deníku E15 Zdeňka Pecková, mluvčí společnosti. O dalším využití prostor tak rozhodne pronajímatel Pytloun Boutique Hotel Prague.

Obchod, kde pracuje asi třicet zaměstnanců, měl nábytkářského prodejce přiblížit zákazníkům, tradiční velké prodejny totiž obvykle stojí na okraji měst – kromě dvou prodejen v Praze stojí ještě jedna v Brně a Ostravě. Na rozdíl od klasických nákupních center ale nebylo objednané zboží zákazníkům k dispozici ihned, ale nejdříve den po dodání z velkých obchodů.

Podle IKEA denně projde obchodem okolo tisíce návštěvníků. Zákazníci většinou využívali Ikea Point pro plánování kuchyní.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah