IKEA vzdává prodej na Václavském náměstí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

IKEA vzdává prodej na Václavském náměstí

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Největší maloobchodní prodejce nábytku na světě nebude dál provozovat prodejnu v Praze. Na Václavském náměstí začala IKEA obchodovat loni v září, nyní ale oznámila, že takzvaný IKEA Point zavře na konci letošního srpna.

„Obchod na Václavském náměstí byl od začátku koncipován jako dočasný projekt, na které jsme si chtěli vyzkoušet koncept menšího prostoru v centru města. Nájemní smlouvu máme do konce srpna a o jejím dalším prodloužení nevyjednáváme,“ řekla deníku E15 Zdeňka Pecková, mluvčí společnosti. O dalším využití prostor tak rozhodne pronajímatel Pytloun Boutique Hotel Prague.

Obchod, kde pracuje asi třicet zaměstnanců, měl nábytkářského prodejce přiblížit zákazníkům, tradiční velké prodejny totiž obvykle stojí na okraji měst – kromě dvou prodejen v Praze stojí ještě jedna v Brně a Ostravě. Na rozdíl od klasických nákupních center ale nebylo objednané zboží zákazníkům k dispozici ihned, ale nejdříve den po dodání z velkých obchodů.

Podle IKEA denně projde obchodem okolo tisíce návštěvníků. Zákazníci většinou využívali Ikea Point pro plánování kuchyní.

Vlastní byt se stává luxusem, celoživotní nájem bude normou, říká ekonom Martin Lux
IKEA otestuje internetový prodej přes třetí strany. Chce využít Amazon a Alibabu
Za dveřmi není recese, ale krize, říká místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk
„Z očí čišel strach a smutek.“ Krymsko-česká podnikatelská družba se Skálovi nepovedla
Zeman se snaží ovlivnit poměry v Česku, jedna věc jej ale může ohrozit, říká ústavní právník Kysela

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!