O Den dopravy zdarma byl rekordní zájem, Češi utratili 222 milionů korun | E15.cz

O Den dopravy zdarma byl rekordní zájem, Češi utratili 222 milionů korun

ČTK

Rekordních 222 milionů korun utratili Češi při pátém ročníku Dne dopravy zdarma, kdy jim e-shopy 24 hodin neúčtovaly poštovné za zakoupené zboží. 

Akce začala v pondělí v poledne a zapojilo se do ní 1549 prodejců, informoval nákupní portál Heureka.cz, který akci zaštiťoval.

Největší zájem byl o dětské zboží a vybavení pro dům a zahradu. Organizátoři očekávali, že se ke Dni dopravy zdarma připojí až 1650 obchodů. "Přes stovku e-shopů jsme museli vyřadit kvůli tomu, že nesplňovaly podmínky garantované zákazníkovi - tedy alespoň jeden druh doručení domů zdarma. I tak však letošní čísla překonala minulé ročníky," uvedl ředitel Heureky Tomáš Braverman.

Alza rozšiřuje nabídku pronájmu, nově nabízí i MacBook

Celkový počet objednávek se vyšplhal ke 180.000 a loňský rok tak překonal téměř o pětinu. Na dopravě zákazníci ušetřili 14 milionů korun, což je meziroční navýšení o zhruba pět procent. Průměrná cena objednávky byla 1250 korun.

Nejvíce lidé utratili za elektroniku a bílou techniku, také za dětské zboží, vybavení pro dům a zahradu či oblečení a módu. "Při pohledu na počet objednávek však vede překvapivě dětské zboží a dům a zahrada, poté kosmetika a zdraví a oblečení a móda," uvedla Heureka.cz v tiskové zprávě.

Internetový supermarket Rohlik.cz zlanařil manažery ze Sparu a Mallu

Příští týden v pátek vánoční nákupy podpoří takzvaný černý pátek, na kdy internetoví prodejci plánují slevové akce. Vyplývá to z informací Asociace pro elektronickou komerci (APEK). "Termín Black Friday v České republice používají některé e-shopy nejen v předvánočním termínu, ale také během roku. V listopadu se však jedná o zlomový den, kdy začínají první výprodeje a současně jde do finále předvánoční nákupní horečka," uvedl výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Vánoční svátky podle Vetyšky letos vychází z pohledu obchodníků a doručení zboží příznivě. U většiny e-shopů půjde zboží skladem objednávat do 21. prosince, u prodejců s expresní přepravou či vlastními výdejnami i 23. prosince. APEK očekává v letošním roce enormní zájem o zboží z internetových obchodů.

E-shopy se chystají na rekordní Vánoce: Alza bude rozvážet i o víkendu, Mall rozšíří počet výdejních míst

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!