Petrof vykázal nejvyšší zisk za poslední roky, firmě stouply i tržby

Petrof

Petrof Zdroj: profimedia.cz

Petrof
Petrof
Petrof
Petrof
5
Fotogalerie

Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni zvýšila tržby o devět procent na 254 milionů korun. Růst podnik vykázal čtvrtý rok po sobě a loňský prodej byl nejvyšší za posledních devět let. Zisk firma zvedla o polovinu na 12,6 milionu korun. "Rok 2017 patřil bezesporu k těm nejúspěšnějším od doby, kdy jsem v roce 2004 převzala odpovědnost za vedení a rozvoj firmy," uvedla ve výroční zprávě prezidentka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová.

Loňský prodej Petrofu byl meziročně vyšší o 20 milionů korun a proti plánu vzrostl o 27 milionů korun. "Daří se nám prodávat nástroje stále do celého světa bez ohledu na obtížné podmínky v různých zemích," uvedla Ceralová Petrofová, která je představitelkou páté generace rodiny Petrofů. Růstu zisku firma podle ní dosáhla přes loňské posílení kurzu koruny k euru a vytvoření rezervy ve výši 11 milionů korun na výdaje v příštích obdobích.

Z exportu loni firma Petrof získala 91 procent tržeb. Pianina a klavíry podnik vyváží do více než 65 zemí celého světa. Hlavní část produkce dodává na východní trhy, kde jsou nejdůležitějšími odbytišti Čína, Rusko a Japonsko. V Evropě má Petrof kromě Česka hlavní zákazníky v Německu, Francii a Velké Británii.

 

Loni Petrof, jehož vznik sahá do roku 1864, dokončil tříletý projekt výstavby reprezentativního obchodního a kulturního centra Petrof Gallery. Centrum v hodnotě 60 milionů korun podnik pořídil rekonstrukcí a přístavbou jedné z hal na okraji výrobního areálu v Hradci Králové. Jeho součástí jsou prodejní salon, hudební kavárna a víceúčelová hala pro 500 lidí pro pořádání koncertů, konferencí či společenských setkání.

"Vybudováním Petrof Gallery jsme získali důstojné prostředí pro prodej našich nástrojů. Zároveň se tím chceme profilovat nejen jako výrobce, ale i jako podporovatel kultury a hudebního vzdělávání v královéhradeckém regionu," řekla Ceralová Petrofová.