Policie zablokovala účet Travelsunu, jehož nabídkám naletěly stovky lidí | E15.cz

Policie zablokovala účet Travelsunu, jehož nabídkám naletěly stovky lidí

Pláž na ostrově Lefkada
Pláž na ostrově Lefkada
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.5: Konstantinos Stampoulis; WikimediaCommons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie zablokovala účet slevového portálu Travelsun, který na internetu nabízel dovolené a od klientů vybíral peníze, pak ale web nečekaně přestal fungovat. Informoval o tom dnes Český rozhlas.

„V souvislosti s tímto případem byla na účtu společnosti zjištěna určitá část přijatých finančních prostředků od poškozených zákazníků,“ řekla rozhlasu mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Uhlířová. Policie podle ní zatím ví o 30 podvedených klientech, číslo však nemusí být konečné.

Portál Krachycestovek.cz minulý týden uvedl, že nabídkám levných dovolených webu Travelsun.cz asi naletěla téměř tisícovka lidí, kteří zaplatili více než šest milionů korun. Asociace českých cestovních kanceláří a agentur na základě stížností klientů na činnost portálu upozornila Českou obchodní inspekci a ministerstvo pro místní rozvoj.

Stránky Travelsun.cz, které nabízely zájezdy zlevněné až o 70 procent, jsou už několik dnů mimo provoz. Provozovatelem slevového portálu Travelsun.cz je tuzemská firma Am Basten Ankauf, která byla zapsána do obchodního rejstříku letošního 5. června. Základní jmění této společnosti je jedna koruna.

Souběžně případ vyšetřují němečtí policisté, uvedl rozhlas už minulý týden. Někdo totiž podle něj zkopíroval stránky německé cestovky Greektours a použil je pro fiktivní cestovní kancelář Greeklandreisen, kterou pak inzeroval jako pořadatele levných zájezdů právě portál Travelsun.cz. Podnikání Travelsunu je napsané na Martina Otáhala, který vinu odmítá a tvrdí, že někdo zneužil jeho jméno. Chce se bránit soudní cestou, dodal rozhlas.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah