Rattaj začíná v Česku po lyžování s golfem. Jeho TMR chce být středoevropskou jedničkou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Rattaj začíná v Česku po lyžování s golfem. Jeho TMR chce být středoevropskou jedničkou

Michal Nosek

Michal Nosek

Společnost Tatry mountain resorts, dominantní hráč slovenského i českého turistického byznysu, vstupuje do nové oblasti podnikání. Od listopadu 2018 si pronajme golfové a lyžařské středisko Ostravice, hotel Green Inn a okolní restaurace. Nájemní smlouva je uzavřená na dvacet let. V první etapě chce TMR postavit nový hotel za čtvrt miliardy korun.

„TMR jako středoevropský lídr v oblasti horských středisek rozšiřuje aktivity o golf. V současné době získává stále větší popularitu a počet hráčů ve střední Evropy roste. Ostravický podbeskydský areál je zajímavou výzvou, jak posilovat synergie s našimi slovenskými, polskými, ale hlavně českými středisky,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Golf a lyžařské středisko Ostravice je předním moravským resortem, do kterého chce TMR investovat desítky milionů korun. Nová akvizice nebude pouze o pronájmu hřiště. „Rádi bychom rozšířili síť hotelů TMR a v rezortu postavili nový hotel za zhruba deset milionů eur. Přípravujeme i výstavbu apartmánů a bytových domů,“ doplnil spolumajitel TMR Igor Rattaj s tím, že společnost hodlá své aktivity v golfu rozšiřovat o další resorty a postupně se stát i v golfu středoevropskou jedničkou.

Na pražské burze obchodovaná společnost TMR v prvním pololetí svého finančního roku zvýšila zisk před zdaněním, úroky a odpisy meziročně o 23,3 procenta na 670 milionů korun. Výnosy TMR od začátku listopadu minulého roku do konce letošního dubna stouply meziročně o 29,1 procenta natéměř 1,7 miliardy korun.

MILIARDÁŘI: Zábava je zbožím budoucnosti, říká Igor Rattaj
MILIARDÁŘI: Projekt na okolí Masaryčky jsme vybrali až na šestý pokus, říká Dospiva
MILIARDÁŘI: Ocelář Chrenek působí i ve zdravotnictví. Jeho fungování mu ale vadí

 

 

 

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!