Sazka Group Karla Komárka hlásí čtyřnásobný růst čistého zisku | e15.cz

Sazka Group Karla Komárka hlásí čtyřnásobný růst čistého zisku

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním pololetí meziročně vzrostl více než čtyřnásobně na 177,1 milionu eur (4,5 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 94 procent na 1,27 miliardy eur (32,2 miliardy korun).

„S potěšením mohu oznámit, že skupina Sazka ve druhém čtvrtletí podala výborný výkon. Toho jsme dosáhli díky naší rozmanité škále produktů, prodejních kanálů a geografické expozici nebo rychle se rozvíjejícího on-line podnikání,“ uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

Zejména v prvním čtvrtletí se společnost potýkala s omezeními kvůli opatřením proti koronaviru, kdy velká část poboček nebo kasin zůstala uzavřena. „Výkon po opětovném otevření se vrátil na úroveň před covidem. Nyní jsme nad úrovněmi z roku 2019,“ doplnil Chvátal.

Ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk meziročně osminásobně na 141,9 milionu eur (3,6 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek se zvýšily trojnásobně na 740,1 milionu eur (18,8 miliardy korun).

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Loni v červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní zhruba 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah