Výrobce autokosmetiky Sheron pomůže státu s nedostatkem dezinfekce | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Výrobce autokosmetiky Sheron pomůže státu s nedostatkem dezinfekce

ČTK

Společnost DF Partner z Neubuzi na Zlínsku, která dodává na trh autochemii a autokosmetiku značky Sheron, zahájila v tomto týdnu výrobu dezinfekce Anti-COVID. Pro stát jí vyrobí desítky tisíc litrů. Prostředek vzniká podle specifikací Světové zdravotnické organizace.

V Česku je v současnosti znatelný nedostatek dezinfekce. Chybí ve zdravotnických zařízeních, na veřejnosti i ve firmách. „Jsme rádi, že můžeme pomoci naší zemi dodat dostatek prostředků, a zmírnit tak dopady způsobené nemocí COVID-19. V naší továrně k tomu máme potřebné technologie a v současnosti také dostatek všech potřebných surovin. Od čtvrtečního rána jsou naše linky plně vytíženy právě výrobou přípravku Anti-COVID,“ uvedl marketingový ředitel DF Partner Tomáš Skopový.

Společnost bude dezinfekci dodávat státu, nemocnicím a krajům. „Po vykrytí těchto akutních požadavků plánujeme výrobu a prodej i pro ostatní zákazníky,“ řekl Skopový. Zakázka pro stát je v řádech desítek tisíc litrů dezinfekčního přípravku. Firma DF Partner podle něj zajistila všechny legislativní a technické kroky k tomu, aby mohla Anti-COVID vyrábět a následně dezinfekcí zásobovat města, obce i konečné spotřebitele skrze maloobchodní sítě.

Dezinfekce by pak mohla být k další distribuci připravena příští týden.   Společnost DF Partner má přes 200 stálých zaměstnanců a dalších 40 pracovníků je sezonních. Tržby firmy předloni činily 1,2 miliardy korun, loňský hospodářský výsledek zatím oficiálně nezveřejnila.

Karanténa v heslech ukazuje náladu ve společnosti. Před týdnem koronavir, teď už jaro

Německý diář Petra Fischera: Spolu proti nákaze

Prahu neuzavřeme. O zákazu vycházení rozhodneme, až vše ostatní selže, říká šéf krizového štábu Prymula

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!