P2B portál finGOOD plánuje letos masivní expanzi | E15.cz

P2B portál finGOOD plánuje letos masivní expanzi

ZDROJ: finGOOD
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Příklad zlínské firmy CLS Deal dokládá zájem českých investorů o peer-to-business půjčky. Prostřednictvím portálu finGOOD poptala finance na svůj další rozvoj. Vysoká poptávka ze strany investorů potvrdila, že ambiciózní cíle, které si letos finGOOD stanovil, stojí na reálných základech. 

Zlínská firma CLS Deal podnikatele Petra Stehlíka se rozhodla získat úvěr pro další rozvoj ve výši 84 0000 korun. Fingoodové "dveře" tohoto projektu se pro investory otevřely 16. února 2018 a cílová částka se měla vybrat do konce dubna.

Do 22. 3. přesáhl zájem investorů cílovou částku o 15 %, firma tak získala požadovaných 84 0000 korun, ale investoři ji nabízeli až 966 000 korun.

Tento konkrétní příklad zlínského online prodejce skútrů potvrzuje zájem investorů o P2B financování. Právě zájem investorů je hlavním hnacím motorem ambiciózních plánů, jež si finGOODpro rok 2018 vytyčil.

„Zatím rekordní zájem jsme měli při investici do společnosti KPS Automobile. Na požadovanou částku 1,3 milionu se složilo 43 investorů během jediné hodiny. V roce 2017 jsme na téměř desítce projektů vyzkoušeli, že je obchodní model funkční, a letos plánujeme masivní expanzi. Výrazně jsme posílili obchodní tým a naším cílem je investičních příležitostí vypsat řádově více,“ říká Marek Galetka, spoluzakladatel společnosti Fingood.

V České republice jedinečná platforma finGOOD umožňuje fyzickým osobám i firmám prostřednictvím tzv.  půjček investovat do českého průmyslu a zajímavým způsobem zhodnotit své prostředky.

Portál otestovali například výrobce primek či ALEA

Podniky na druhé straně získávají díky portálu finGOOD nebankovní zdroje financí. Mezi nejznámější společnosti, které již tento způsob financování vyzkoušely, patří ELTON hodinářská, výrobce tradičních hodinek Prim z průmyslové skupiny CSG, a společnost ALEA Sportswear, známý výrobce sportovních dresů.

Společnost CLS Deal, která již má prostředky na svůj další rozvoj prostřednictvím platformy finGOOD zajištěné, provozuje internetový e-shop www.xenony-zlin.cz působící na celém území České republiky. V nabídce e-shopu je vedle xenonových a LED světel především spektrum spalovacích a elektrických skútrů CLS a elektrických motocyklů ZERO.

„Zabýváme se zejména dovozem skútrů, které pro nás vyrábí několik továren v zahraničí. U většiny modelů jde o výrobu na základě našich vlastních specifikací a úprav. Prodeje probíhají převážně skrze e-shop, kdy zákazníkovi skútr či motorku přivezeme až před dům, stroj mu představíme a předáme. Peníze získané skrze finGOOD využijeme k navázání spolupráce s novým dodavatelem a rozšíření naší nabídky minimálně o tři nové modely,“ vysvětluje své plány Petr Stehlík, majitel firmy CLS Deal.

FinGOOD je českou crowdfundingovou platformou zaměřující se především na české firmy, které hledají alternativní financování svých projektů. Propojuje tyto společnosti s necelou tisícovkou registrovaných uživatelů, kteří mají možnost podílet se na úvěru, který firma pro své projekty a další růst potřebuje.

FinGOOD založili v srpnu roku 2014 Roman Vyorálek a Marek Galetka. Mezi investory firmy patří společnosti Arfin nebo startupová platforma Busyman.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.