Expo 2020: Zelenina z vertikální farmy naplní miliony talířů | E15.cz

Aerolinky Emirates investují do cateringu, zelenina z vertikální farmy naplní na Expu 2020 miliony talířů

Michal Nosek

Největší cateringová firma světa Emirates Flight Catering dokončila nový provoz na výrobu jídel do všech letadel, která odlétají z dubajského mezinárodního letiště. Nyní navíc startuje provoz obří vertikální farmy. Ta byla za čtyřicet milionů dolarů vybudována na ploše 16 tisíc metrů čtverečních ve spolupráci s americkou agrospolečností Crop One Holdings.

Objekt stojí v těsné blízkosti mezinárodního letiště a centrály Emirates Flight Catering. Zeleninová farma funguje celoročně s konstantní atmosférou a místo přirozené půdy jsou rostliny vyživovány speciálním roztokem.

Vlhkost a teplota budou pevně regulovány v modulárních kontejnerech, čímž se dosáhne maximální úrody. Další výhodou je, že farma oproti srovnatelně velkému venkovnímu poli spotřebuje o 99 procent méně vody.

„Vertikální farma zabezpečí pro náš dodavatelský řetězec vysoce kvalitní, čerstvou zeleninu z místních zdrojů, přičemž se výrazně sníží naše ekologická stopa,“ uvedl k technologické novince Saeed Mohammed, generální ředitel Emirates Flight Catering.

Po zahájení plného provozu v Emirates Flight Catering odhadují, že vertikální farma vyprodukuje za den tři tuny čerstvé listové zeleniny.

Cateringová společnost bude výpěstky z farmy využívat nejen pro účely své letecké kuchyně, ale část poslouží i pro výrobu více než padesáti milionů jídel, která se budou podávat během světové výstavy Expo. Ta v Dubaji potrvá od letošního října do dubna příštího roku.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!