PPF vede čtyřčlenný výbor, jednání se účastní i Renáta Kellnerová | E15.cz

PPF vede čtyřčlenný výbor, jednání se účastní i Renáta Kellnerová

Skupinu PPF vede čtyřčlenný výbor.
Skupinu PPF vede čtyřčlenný výbor.
• 
ZDROJ: Michael Tomeš/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Finanční skupinu PPF vede čtyřčlenný řídící výbor, který vznikl v dubnu, necelý měsíc po tragickém odchodu majitele PPF Petra Kellnera. Členy jsou oba minoritní podílníci skupiny Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart, finanční ředitelka Kateřina Jirásková a právník Tomáš Brzobohatý. Jednání se pravidelně účastní i vdova po Petru Kellnerovi Renáta, členkou výboru ale není. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy.

"Výbor je poradním orgánem CEO Ladislava Bartoníčka a z logiky věci se zde tedy nyní diskutují zásadní byznysová rozhodnutí skupiny PPF,“ sdělil serveru tiskový mluvčí PPF Leoš Rousek.

Bartoníček má mimo jiné na starosti telekomunikační aktiva a biotechnologie, Duvieusart splátkovou skupinu Home Credit, Jirásková zodpovídá za finanční kondici PPF a Brzobohatý, který zastupuje zájmy Kellnerovy ženy a čtyř dětí, má na starosti fúzi Air Bank s bankou Moneta.

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94 tisíc lidí. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své smrti nejbohatší Čech Petr Kellner, který podle výroční zprávy společnosti ovládal 98,93 procenta PPF.

Loni se PPF poprvé ve své třicetileté historii propadla do ztráty, která činila 7,42 miliardy korun, zatímco o rok dříve dosáhla čistého zisku 25,5 miliardy. Ve druhém loňském pololetí dosáhla zisku 2,4 miliardy korun, zatímco v tom prvním byla ve ztrátě 9,5 miliardy.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah