Přední evropská textilka se stěhuje do Česka | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Přední evropská textilka se stěhuje do Česka

ČTK

Výrobce netkaných textilií pro stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví Pegas Nonwovens bude sídlit v České republice. Přesun z Lucemburska schválila mimořádná valná hromada. Změní se také státní příslušnost firmy, jejíž roční obrat dosahuje téměř šesti miliard korun. Naplňuje se tak záměr, který avizoval nový vlastník investiční fond R2G Rohan Czech.

Fond nyní drží téměř 90 procent akcií firmy. Do října akcie vlastnila řada minoritních akcionářů a zhruba čtvrtinový balík měl maltský fond. V České republice má podnik závody ve Znojmě a v Bučovicích. Český management řídí také továrnu v Egyptě a připravuje stavbu továrny v Jihoafrické republice.

Valná hromada také potvrdila ve funkci neexekutivní členy představenstva Michala Smreka a Jakuba Dybu, kteří jsou i ve vedení nového majoritního akcionáře. Textilka zatím nadále pokračuje ve své činnosti podle plánu. Noví vlastníci předpokládají další rozvoj jak cestou organického růstu, tak cestou akvizic. Chtějí také pozastavit výplatu dividend.

Pegas patří k předním evropským výrobcům a získává i další trhy na Blízkém východě a v Africe. Zaměstnává 570 lidí. V prvních třech čtvrtletích letošního roku rostly meziročně výnosy o 6,1 procenta na 167,4 milionu eur (asi 4,29 miliardy korun). Čistý zisk naopak klesl o 60 procent na 5,2 milionu eur (133 mil. korun). Akcie firmy jsou volně obchodovatelné na pražské burze.

Byznys nám roste pod rukama, říká šéf Linetu Frolík
Českému byznysu s kryptoměnami se daří i ve světě

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!