České energii došly peníze, jako první menší dodavatel elektřiny a plynu končí | E15.cz

České energii došly peníze, jako první menší dodavatel elektřiny a plynu končí

České energii došly peníze, jako první menší dodavatel elektřiny a plynu končí
Elektřina
• 

ČTK

Společnost Česká energie není jako první menší dodavatel energií schopna dodávat svým zákazníkům elektřinu a plyn. Jejích 6500 zákazníků si bude muset vybrat do neděle nového dodavatele. Podle informací serveru Seznam Zprávy společnosti došly peníze. Nejdříve si nemohla dovolit platby firmě ČEZ Distribuce za elektřinu a následně ani za rozvod plynu.

Zákazníci České energie mají na přechod k jinému dodavateli lhůtu ode dneška do neděle. "Ze dne na den mohou přejít k jinému dodavateli bez jakýchkoli sankcí," uvedl mluvčí Energetického regulačního úřadu Vladimír Černý.

Pokud si zákazníci během víkendu nevyberou, převezme je dominantní dodavatel energií v regionu. U něj mohou zůstat půl roku, během této doby si musí sjednat smlouvu s novou společností. V případě dodávek plynu může jít o společnosti E.ON, Pražskou plynárenskou nebo Innogy.

V Chile se dá vyrobit nejlevnější solární elektřina na světě, tvrdí majitel Solek Group Zdeněk Sobotka

O distributora elektřiny přišla Česká energie podle webu v úterý, ve čtvrtek ji Operátor trhu s energiemi (OTE) pozastavil činnost. Podle mluvčího ČEZ Romana Gazdíka Česká energie dlouhodobě porušovala smlouvu o distribuční dodávce.

"Operátor trhu oznamuje, že pozastavuje možnost nominovat, přenášet a přebírat odpovědnost za odchylku a účastnit se vnitrodenního trhu s plynem společnosti Česká energie, z důvodu pozbytí možnosti dodávat plyn," uvádí OTE na webu.

Společnost Česká energie patří do skupiny CE Group Ladislava Drába. Ten v minulosti pomohl zaplatit dluhy po neúspěšné kandidatuře na prezidenta Janu Fischerovi. Česká energie působí na trhu od roku 2002.

Vývojové centrum Doosan Škoda Power: špičkové turbíny z Plzně se rodí v hluku a pachu

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!