Českým železničářům se v Bělorusku daří, získali stamilionovou zakázku

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: profimedia

koleje, ilustrační
Ilustrační foto
3
Fotogalerie

Společnost AŽD Praha dodá zabezpečovací zařízení na dvě modernizované tratě v Bělorusku. Dvě zakázky vyjdou dohromady na 290 milionů korun. Pro AŽD Praha jde o desátou dodávku zabezpečovacích a řídicích technologií na železnici v Bělorusku.

První kontrakt za přibližně 20 milionů korun zahrnuje dodávky zabezpečovacích a řídicích technologií na úseku Žlobin Podolskij - Mormal - Jaščicy. Na celém 159kilometrovém úseku se bude AŽD Praha podílet také na osazení zabezpečovacího zařízení na pěti stanicích. Práce by měly být hotové do konce roku 2021.

Druhá zakázka za 270 milionů korun počítá se zabezpečením železničního uzlu Kalinkoviči. Jde o zabezpečení celkem 188 výhybek, AŽD Praha vyrobí a dodá veškeré technologie takzvaně na klíč, uvedl generální ředitel Zdeněk Chrdle. Práce by měly být dokončeny do poloviny letošního roku.

AŽD Praha patří mezi největší firmy v zabezpečovací technice na českém trhu. Za účetní rok ke konci září 2017 společnost vykázala zisk 391,2 milionu korun, meziročně zhruba o 251,8 milionu méně. Ve firmě pracuje víc než 1600 zaměstnanců. Společnost má v zahraničí 11 dceřiných společností, z toho čtyři na Slovensku a po jedné v Bulharsku, Srbsku, Bělorusku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Turecku a Polsku.