ČEZ pořídil svým manažerům šifrované telefony | E15.cz

ČEZ pořídil svým manažerům šifrované telefony

ČEZ
ČEZ
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Energetická společnost ČEZ svým vybraným manažerům pořídila telefony, které nemohou být odposlouchávány. Informoval o tom server Insider. Nákup šifrovaných telefonů potvrdil také mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

ČEZ vysvětluje nákup telefonů důležitými investičními projekty, o kterých manažeři po telefonu hovoří. „Důvodem jsou především významné projekty, jako je největší veřejný tendr v historii Česka - stavba 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín … tedy projekty významné i na ochranu informací,“ citoval Insider Kříže.

Šifrované telefony podle Insideru používá v Česku asi 2000 lidí, většinou jde o manažery velkých firem, politiky, lobbisty a právníky. Většímu využití těchto telefonů brání jejich vysoká cena, která se často pohybuje nad 100 tisíc korun. ČEZ cenu telefonů nezveřejnil, dodal deník.

Zájem o šifrované telefony podle serveru vzrostl letos na jaře, kdy se na veřejnost dostaly odposlechy telefonních hovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.