CzechInvest bude v USA lákat investory z automobilového průmyslu | E15.cz

CzechInvest bude v USA lákat investory z automobilového průmyslu

výroba aut
výroba aut
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zástupci státní agentury CzechInvest budou během dvoutýdenní cesty v USA lákat do Česka investory z oblasti automobilového průmyslu. Agentura spustila portál czechautomotive.org, který představuje Česko jako ideální destinaci pro investiční projekty zaměřené na automobilový průmysl.

„Naším cílem je v severoamerickém prostoru zviditelnit ČR jako významné a tradiční evropské centrum nejen pro výrobu automobilů a komponentů, ale také jako vhodnou lokalitu pro automobilový vývoj a design,“ uvedl sektorový manažer CzechInvestu Richard Schneider.

První zastávkou zástupců agentury bude mezinárodní výstava automobilů Autoshow New York, která se tu koná na přelomu března a dubna. Dvoutýdenní série jednání s americkými výrobci automobilů a automobilových komponent bude dál pokračovat ve státech amerického středozápadu. V polovině dubna se CzechInvest zúčastní největšího automobilového sympozia v Severní Americe SAE World Congress & Exhibition.

„ČR je spojována s těmi nejlepšími automobilovými značkami. Do budoucna chceme posílit zastoupení v hi-tech oborech, jako jsou ekologické pohony nebo inteligentní a asistenční systémy,“ dodal generální ředitel agentury Karel Kučera.

Největší český průmysl

Automobilový průmysl je s podílem více než 7,5 procenta HDP největším českým průmyslem zaměstnávajícím přes 150 tisíc lidí. Výroba osobních aut v Česku za leden a únor meziročně stoupla o téměř čtyři procenta na 230 634 vozů, vyplývá z posledních údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Celkem loni produkce osobních aut v Česku meziročně vzrostla o čtyři procenta na nový rekord 1,298 milionu vozů. Největší tuzemská automobilka Škoda Auto loni vyrobila 736 977 aut, Firma Hyundai v Nošovicích 342 200 vozů a kolínská TPCA 219 054 vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah