GALERIE: Škoda představila novou Fabii | E15.cz

GALERIE: Škoda představila novou Fabii. Je větší a má sportovní vzhled

ČTK, av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Škoda Auto dnes ve světové online premiéře představila čtvrtou generaci Škody Fabia. Je to přesně 22 let od premiéry první generace modelu. K odhalení nejočekávanějšího modelu Škody pro tento rok si Škodovka vybrala prostory DOXu.  

Čtvrtá generace tohoto oblíbeného vozu je poprvé postavena na modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen a nabízí nejvelkorysejší prostor ve své třídě, vyšší komfort a mnoho nových asistenčních systémů.

Proti předchozí generaci vyrostla o 11 cm na 4,108 mm a objem zavazadlového prostoru, který byl i doteď největší ve své třídě, se zvětšil o dalších 50 litrů na 380 litrů.

Záznam z premiéry nové Škody Fabia si můžete spustit (v angličtině) zde:

Čtvrtá generace Škody Fabia přijde na český trh na konci léta a první vozy se na silnicích objeví na podzim. Cena bude začínat na 329 900 korunách. Spolu s novým hatchbackem bude v prodeji kombi verze Tour současné generace za stejnou cenu. 

Cena nové Fabie začíná o 35 tisíc korun výše než srovnatelný model třetí generace, navíc má ale v základu výbavové prvky zhruba za 40 risíc korun. 

„Fabia je nedílnou součástí našeho portfolia již více než dvacet let. Ztělesňuje také ústřední hodnoty značky Škoda. Čtvrtá generace má všechny předpoklady k tomu, aby pokračovala v úspěchu předchozích modelů. Nabízí více místa než konkurenční vozy, skvělé možnosti konektivity, nové asistenční systémy a emocionální vzhled,“ uvedl předseda představenstva Škody Thomas Schäfer. Škoda dosud prodala 4,5 milionu všech karosářských verzí fabie.

Sportovní vzhled nového vozu podtrhují ostře řezané přední světlomety a zadní světla s moderní LED technikou, která zdobí krystalické prvky. V interiéru s novým designem upoutají pozornost symetrická přístrojová deska se samostatně stojící centrální obrazovkou.

Při uvedení na trh budou k dispozici výbavové stupně Ambition a Style. Později je doplní sportovní verze Monte Carlo. Čtyři benzinové motory o objemu 1,0 a 1,5 litru aktuální generace Evo koncernu Volkswagen pokrývají výkonové spektrum od 80 koní do 150 koní. V kombinaci s 50 litrovou nádrží dostupnou na přání je dojezd vozu více než 900 kilometrů v režimu WLTP.

Nová Fabia poprvé nabízí Asistovanou jízdu 2.0, která poskytuje automatickou podporu podélného a příčného vedení vozu ve spolupráci s adaptivním tempomatem, dále automatické parkování a asistenta pro manévrování. Pomocí zabudované karty eSIM je vůz vždy on-line, což umožňuje příjem internetového rádia nebo přístup k mobilním on-line službám Škoda Connect nebo k novým aplikacím infotainmentu. Díky bezdrátové technologii SmartLink lze připojit chytré telefony.

Kompaktní model Fabia patří k nejoblíbenějším a zároveň klíčovým modelům automobilky Škoda. Představen byl v září 1999 a dosud bylo těchto vozů vyrobeno přes 4,5 milionu kusů. Zákazníky si fabia získala zejména svoji spolehlivostí, prostorností i solidními jízdními vlastnostmi. 

Škoda Auto v loňském roce dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39 tisíc lidí, z toho v ČR skoro 34 tisíc.

Autor: ČTK, av

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah