Hyundai bude elektromobil Kona vyrábět v Nošovicích | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Hyundai bude elektromobil Kona vyrábět v Nošovicích

ČTK

Jihokorejská automobilka Hyundai plánuje ve svém českém závodě v Nošovicích už v příštím roce začít vyrábět elektromobil Kona. Hodlá proto v Nošovicích ještě letos investovat 105,7 miliardy wonů (asi 2,1 miliardy korun), informovala jihokorejská média. Nošovická továrna ke zprávě neposkytla žádný komentář. Plně elektrický model Kona má být prvním elektromobilem Hyundai, který se bude vyrábět mimo Koreu.

Mluvčí továrny v Nošovicích Petr Vaněk k tomu řekl, že firma tuto záležitost zatím nebude komentovat. Už v květnu mluvčí uvedl, že letošní rok je rokem příprav na velkou modelovou ofenzivu, která přijde v roce 2020. „Ale žádné bližší detaily, to znamená kolik modelů, kdy přesně, jaké konkrétní modely, rozhodně v tuto chvíli nemůžeme poskytnout,“ uvedl tehdy Vaněk.

Hyundai podle médií chce v roce 2020 v České republice vyrobit 46 tisíc elektromobilů Kona. To je téměř stejný počet, jaký má letos sjet z výrobních linek v jihokorejském Ulsanu, uvedl server Business Korea.

Automobilka plánuje vytvořit z Nošovic svou zámořskou základnu pro výrobu ekologických vozů. Už dříve tam začala produkovat hybridní verzi modelu Tucson.

Toyota se spojuje s Číňany, pomoci jí mají s výrobou dostupného elektromobilu
Elektromobily nepředstavují budoucnost, tvrdí novinář Martin Frei
Volkswagen pobízí výrobce baterií k větší aktivitě, investuje do nich desítky miliard eur

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!