Konopná kosmetika Naturfyt se přesunula do nové haly za čtvrt miliardy | e15.cz

Konopná kosmetika Naturfyt se přesunula do nové haly za čtvrt miliardy

Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Firma Naturfyt-Bio z Jeseníku, která vyrábí přírodní kosmetiku, otevřela novou halu o rozloze přes dva tisíce metrů čtverečních. Nový výrobní prostor podniku poskytuje kvalitu ve standardu pro výrobu léčiv. Investice na vystavbu překročila 250 milionů korun.

„V lednu jsme otevřeli první třetinu provozu, kde začala výroba. Teď již fuguje druhá třetina haly. Do letošního května jsme zde již vyrobili zhruba půl milionu výrobků. Dokončení poslední části se plánuje na rok 2021,“ uvedl zakladatel firmy Rodan Hojgr. V podniku zároveň navýšili počet zaměstnanců z původních 30 na 40.

Zprovoznění probíhá po částech kvůli náročnosti výstavby fartmaceuticky čistého výrobního prostředí, které by umožnilo i výrobu léčiv. Tu sice zatím vedení firmy neplánuje, ale do budoucna nevylučuje. 

“Prostory poskytují nové vývojové a analytické laboratoře a sklady. O provoz se stará software pro řízení výroby, plánování zakázek a rychlou reakci na požadavky zákazníků. Nová hala je z velké části energeticky soběstačná, díky vlastní výrobě elektrické energie, tepla a chladu, využívá také kvalitní vodu z vlastního vrtu,” doplnil Hojgr.

Historie firmy sahá do roku 1992, kdy se jako 1. Jesenická kosmetická společnost zabývala výrobou vlastní produktové řady přírodní kosmetiky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah