Ruský uhlobaron spáchal sebevraždu. Příčinu jeho činu policie vyšetřuje | E15.cz

Ruský uhlobaron spáchal sebevraždu. Příčinu jeho činu policie vyšetřuje

Dmitrij Bosov, ruský uhlobaron
Dmitrij Bosov, ruský uhlobaron
• 
ZDROJ: TAAS

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ruský miliardář Dmitrij Bosov spáchal sebevraždu ve své rezidenci u Moskvy, píše podnikatelský list RBK na svém webu s odvoláním na miliardářovy známé. Smrt dvaapadesátiletého uhlobarona, nalezeného se střelným zraněním hlavy a pistolí Glock u těla, mezitím potvrdily médiím další zdroje. Vyšetřovatelé podle agentury TASS nenašli žádný dopis na rozloučenou, nicméně sebevraždu pokládají za nejpravděpodobnější verzi a její příčinu zjišťují.

Bosov s majetkem v odhadované výši 1,1 miliardy dolarů (asi 28 miliard korun) figuroval na 86. příčce loňského žebříčku nejbohatších Rusů v podání časopisu Forbes. Jedna z Bosovových společností je jedním ze sponzorů noční hokejové ligy, ve které hraje prezident Vladimir Putin a další členové ruské elity, včetně samého Bosova.

Tělo podle tisku našla vdova a tělesný strážce v tělocvičně poté, co boháč v noci na dnešek nereagoval na manželčiny telefonáty a esemesky. Dveře, které byly zamčeny zevnitř, museli strážci vyrazit, než našli tělo s kulkou v hlavě. Pistole byla prý darem od ministerstva vnitra severokavkazské Abcházie, jejíž nezávislost většina světa neuznává. Žádné doklady ke zbrani se dosud nenašly.

Agentura Interfax připomněla, že Bosov se v 90. letech podílel na přerozdělení hliníkového průmyslu. V současnosti byl spoluvlastníkem skupiny Alltek, jakož i dvou uhelných společností, Sibantracit a Vostokugol. Tu druhou tajná služba FSB loni začala podezírat z nelegální těžby, prověrka podle prosincového vyjádření vicepremiéra Jurije Trutněva ještě neskončila.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah