RWE se zaměří na zelenou energii. Konkurentovi prodá většinu akcií Innogy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

RWE se zaměří na zelenou energii. Konkurentovi prodá většinu akcií Innogy

RWE se zaměří na zelenou energii. Konkurentovi prodá většinu akcií Innogy
Innogy
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Německá energetická společnost RWE prodá 76,8 procenta akcií Innogy konkurenční firmě E.ON. Ta své podnikání zaměří na regulované energetické sítě, zatímco RWE na takzvanou zelenou energii, tedy obnovitelné zdroje. RWE dnes uvedla, že dohoda zahrnuje výměnu části majetku mezi oběma podniky a že RWE bude mít v E.ON menšinový podíl. Hodnota Innogy se pohybuje kolem 19 miliard eur (484 miliard korun). RWE je už teď největším výrobce elektřiny v Německu a oznámená dohoda z něj udělá šampiona v oblasti čisté energie.

Elektrárenské firmy v Německu jsou nuceny hledat způsob, jak zůstat v zisku v situaci, kdy vláda kancléřky Angely Merkelové po katastrofě jaderné elektrárny v japonské Fukušimě v roce 2011 rozhodla, že Německo se energie z jádra postupně zcela vzdá. Země se naproti tomu zaměří právě na elektřinu z obnovitelných zdrojů. RWE díky dohodě převezme výrobu elektřiny z čisté energie jak od Innogy, tak od firmy E.ON.

Dohoda bude uvedena do praxe v několika fázích, uvedly firmy. Návrh musejí schválit správní rady a také antimonopolní a regulační orgány. Experti a lidé z branže podle agentury Reuters očekávají, že návrh budou podrobně zkoumat jak regulační úřady Evropské unie, tak i kartelový úřad v Německu. Firmy působí i na českém trhu.

Rozdělená energetika: štěpení v Německu pohání podpora obnovitelných zdrojů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!