Šéfka GM vydělala mnohem více, než její předchůdce. Navzdory poklesu zisku | E15.cz

Šéfka GM vydělala mnohem více, než její předchůdce. Navzdory poklesu zisku

Mary Barra se po 33 letech u General Motors stala šéfkou celého koncernu.
Mary Barra se po 33 letech u General Motors stala šéfkou celého koncernu.
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: Fortune Live Media via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitelka největší americké automobilky General Motors Mary Barraová si za loňský rok vydělala 16,2 milionu dolarů (410 milionů korun), tedy o téměř 80 procent více než její předchůdce v roce 2013. Vyplývá to ze zprávy GM pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy. Barraová se loni stala první ženou, jež se postavila do čela některé z velkých amerických automobilek.

Loňský příjem Barraové tvořily především odměny v akciích, které šéfka GM prozatím nemůže prodat. Celková hodnota jejích loňských akciových odměn dosáhla téměř 12 milionů dolarů.

Barraová loni v lednu nahradila ve funkci generálního ředitele GM Dana Akersona. Ten si za rok 2013 vydělal 9,1 milionu dolarů. Barraová v roce 2013 působila v GM jako výkonná viceprezidentka pro vývoj a vydělala si 5,2 milionu dolarů.

Čistý zisk společnosti General Motors v loňském roce klesl o 26 procent na 3,8 miliardy dolarů. Hospodářské výsledky negativně ovlivnily rozsáhlé náklady související se svoláváním automobilů k opravám. V letošním prvním čtvrtletí však zisk prudce vzrostl na 945 milionů dolarů za 125 milionů před rokem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah