Společnost Energie ČS se spojí firmou Amper Market. Fúze je v souladu se strategií Bohemia Energy | e15.cz

Společnost Energie ČS se spojí s firmou Amper Market. Obě patří do Bohemia Energy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Společnost Energie ČS se spojí firmou Amper Market. Obě patří do skupiny Bohemia Energy Jiřího Písaříka, která v polovině října ukončila činnost. Fúze obou firem je v souladu se strategií skupiny Bohemia Energy postupně ukončovat činnost, sdělila její mluvčí Hana Novotná. Veškerá práva a povinnosti společnosti Energie ČS vůči zákazníkům a obchodním partnerům zůstanou zachována.

"Fúze společnosti Energie ČS a Amper Market je logickým krokem. Obě společnosti jsou stoprocentně dceřinými společnostmi společnosti Europe Easy Energy a.s., která je stoprocentně vlastněna skupinou Bohemia Energy," řekla Novotná.

Společnost Energie ČS (EČS) v polovině října ukončila činnost, a tím i spolupráci s Českou spořitelnou. Důvodem pro samostatnou existenci společnosti Energie ČS po jejím začlenění do skupiny Bohemia Energy byla podle Novotné možnost využívat označení Energie ČS a výhody pro klienty plynoucí ze spolupráce s Českou spořitelnou. V důsledku ukončení této spolupráce však musí být ukončeny i vazby na Českou spořitelnu, uvedla. 

Video se připravuje ...
Krach Bohemia Energy: Co se stane, když dodavatel končí

Činnost společnosti Amper Market plánuje Bohemia Energy ukončit zřejmě příští rok. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodává firma, která jako jediná přečkala říjnové ukončení činnosti skupiny, elektřinu asi 8500 zákazníkům. Majitel Jiří Písařík již dříve uvedl, že společnost dodává energie především zákazníkům typu nemocnic, škol, tepláren nebo úřadů a svým závazkům dostojí. Kromě elektřiny Amper Market dodává také zhruba 450 odběratelům plyn. Bohemia Energy koupila firmu před několika lety od podnikatele Jana Palaščáka.

Skupina Bohemia Energy ukončila činnost v polovině října a kolem 900 tisíc jejích odběratelů si musí hledat nového dodavatele energií. Dosud největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku to zdůvodnilo přetrvávajícím extrémním růstem energií na velkoobchodních trzích. Klienti skupiny se nejdříve dostali k takzvanému dodavateli poslední instance, kde mohou zůstat maximálně půl roku. Energetický regulační úřad i ministerstvo průmyslu a obchodu opakovaně vyzvaly, aby lidé v tomto institutu dlouho nezůstávali, mimo jiné kvůli vysokým zálohám.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery