Společnosti Ray Service ze Starého Města loni vzrostl zisk na 30,1 milionu korun | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Společnosti Ray Service ze Starého Města loni vzrostl zisk na 30,1 milionu korun

Společnosti Ray Service ze Starého Města loni vzrostl zisk na 30,1 milionu korun
Společnost Ray Service
• 
ZDROJ: Společnost Ray Service

ČTK

Společnosti Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, zbrojní a automobilový průmysl, loni vzrostl zisk na téměř 30,1 milionu korun. Meziročně je to o asi 3,3 milionu korun více. Tržby za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb firmě ve srovnání s rokem 2016 vzrostly o více než 49,7 milionu korun na necelých 348,9 milionu korun. Vyplývá to z konsolidované účetní závěrky, která je součástí výroční zprávy firmy zveřejněné na webu www.justice.cz.

Z 57 procent se na loňských tržbách společnosti podílel export. V roce 2016 činil podíl tržeb od zahraničních zákazníků 67 procent, o rok dříve to bylo 61 procent. Firma obchoduje především se státy, jako jsou Německo, Švýcarsko a Slovensko. Dále vyváží do Rakouska, Itálie, USA, Norska nebo Velké Británie.

Společnost loni investovala přes devět milionů korun. Z toho téměř 3,5 milionu korun uvolnila na software, přes 2,3 milionu korun na stroje a zařízení a více než 1,9 milionu korun na dopravní prostředky. Na výzkum a vývoj firma loni vynaložila další tři miliony korun.

Česká Ray Service se bude podílet na výrobě samohybných minometů

Ray Service podle výroční zprávy usiluje o udržení přední pozice na českém trhu a významné pozice na evropském trhu v oblasti výroby kabelových svazků, a to zejména těch určených pro obrannou a leteckou techniku. "Dlouhodobým cílem je vybudovat výrobní schopnost na úrovni elektromechanických celků a elektroniky s využitím vlastních i kooperačních výrobních a vývojových kapacit," uvedl management společnosti.

Firma působí na trhu od roku 1995, její základní kapitál činí dva miliony korun. Společnost začínala s pěti zaměstnanci, loni pro ni v průměru pracovalo 200 lidí, o 16 více než v roce 2016. Předloni Ray Service navázala spolupráci s firmou VISC, se kterou se zapojila do výukového programu na základních a středních školách.

V roce 2004 postavila firma v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích.

Antimonopolní úřad řeší nákup firmy Amper Market společností Europe Easy Energy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!