Tržby ČEZ ESCO vzrostly o pětinu. Těží ze zájmu o obnovitelné zdroje a ochranu klimatu

Logo skupiny ČEZ, ilustrační foto

Logo skupiny ČEZ, ilustrační foto Zdroj: ČTK

Kamil Čermák (vlevo) se šéfem ČEZ Danielem Benešem
Solární panely
Rumunský větrný park Fantanele-Cogealac společnosti ČEZ
4
Fotogalerie

Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 21 procent na čtyři miliardy korun. Uvedl to generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. Výši zisku nesdělil. 

Podle Čermáka byl růst tržeb ČEZ ESCO v prvních devíti měsících letošního roku způsoben růstem zájmu o moderní energetické služby, který byl podpořen některými akvizicemi na konci loňského roku.

„Nejen veřejný sektor, ale i firmy začínají čím dál více řešit otázky ekologie a ochrany klimatu. Intenzivně spolupracujeme například se Škodou Auto na tématech rozvoje elektromobility nebo výroby zelené elektřiny ze střešních fotovoltaických elektráren, protože největší česká automobilka chce už brzy pokrývat svoji spotřebu energií jen z obnovitelných zdrojů,“ uvedl Čermák.

ČEZ ESCO působí v Česku a na Slovensku. Kromě těchto zemí ČEZ působí v segmentu komplexních energetických služeb (ESCO) také v Německu, Polsku, Rumunsku a severní Itálii.

Mezi největší letošní nové projekty patří podle firmy například energetické úspory pro Akademii výtvarných umění v Praze a několik objektů pražského magistrátu, oprava obřího kotle pro ostravský podnik Tameh Czech nebo instalace kogeneračních jednotek v Jablonci nad Nisou, Horním Slavkově a dalších městech.

ČEZ ESCO má necelých 2000 zaměstnanců a patří do něj firmy AirPlus, AZ Klima, Bytkomfort, ČEZ Distribúčne služby, ČEZ Energetické služby, ČEZ Energo, ČEZ LDS, ČEZ Solární, ČEZ Slovensko, E-Dome, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, Enesa, Hormen, Kart a KLF-Distribúcia.

Celkové tržby ČEZ v ESCO službách stouply loni meziročně o 120 procent na 16 miliard korun. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš dříve uvedl, že letos očekává ČEZ tržby v segmentu přes 20 miliard korun. Tržby celé skupiny ČEZ loni činily 184,5 miliardy korun, meziročně stouply reálně o téměř 11 miliard korun.