United Bakeries má nového majitele, největší českou pekárnu převzala lucemburská rodinná firma | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

United Bakeries má nového majitele, největší českou pekárnu převzala lucemburská rodinná firma

ČTK

Největší tuzemskou pekárenskou skupinu United Bakeries již vlastní lucemburská rodinná firma Moulins de Kleinbettingen. Firma dnes oznámila, že dokončila transakci o převzetí 66,6 procenta včetně dohody o nákupu zbývajících akcií v nadcházejících letech. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

United Bakeries je přední pekárenská skupina ve střední Evropě. Vznikla spojením největších českých skupin Delta Pekárny a Odkolek. Společnost vlastní 13 výroben po celé České republice. Skupina má obrat asi 90 milionů eur (zhruba 2,4 miliardy korun) a 1400 zaměstnanců. Jejím největším konkurentem je Penam ze skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). Dříve pekárny ovládal podnikatel Marek Pařík. Změnu majitele posuzoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, nepravomocně ji schválil v prosinci 2015, pravomocně pak podle Pompa loni.

United Bakeries změní majitele, prodej povolil antimonopolní úřad

Novým majitelem je rodinná společnost, zaměřená na zpracování obilovin, která má rozsáhlé zkušenosti s produkcí zamražených pekárenských výrobků. Skupina dosahuje obratu zhruba 150 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun) a zaměstnává tisíc lidí.

V příštích letech chce lucemburská firma investovat do již existujících pekárenských zařízení, aby posílila kapacitu především v produkci zamraženého pečiva a speciálních výrobků. Identitu a charakteristiku značek United Bakeries - Odkolek, Delta, ToastTip a Cerea - bude respektovat a udržovat, píše se v tiskové zprávě. Jádrem spolupráce bude součinnost v oblasti výzkumu a vývoje nových produktů.

Strážnické brambůrky: od bufetu v letním kině po továrnu za čtvrt miliardy
Domácí kompostárna či inteligentní záchodové prkénko. I to představil prestižní veletrh CES

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!