Vojenští opraváři ze Šenova se s Brity rozehřívají na velkou zakázku | E15.cz

Vojenští opraváři ze Šenova se s Brity rozehřívají na velkou zakázku

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Producent vojenské techniky VOP CZ pokračuje ve spolupráci s britskou zbrojovkou BAE Systems. Podle v únoru podepsané smlouvy má státní podnik vyrábět součástky pro terénní vozy, které Britové mají dodat rakouské armádě. Jedná se celkem o 32 kusů vozidel typu BvS10. Firmy hodnotu zakázky neuvedly.

Oba podniky spolu navázaly spolupráci v polovině minulého roku, kdy se začaly připravovat na tendr na dodání nových bojových vozidel české armádě. Ty mají nahradit staré vozy BVP-2 z osmdesátých let.

Češi budou na rakouské zakázce přímo spolupracovat se švédskou dceřinou společností zbrojovky BAE Systems Hägglunds. „Je to skvělá příležitost pro navázání vztahů mezi oběma firmami ještě předtím, než zahájíme mnohem intenzivnější spolupráci při nahrazování BVP-2,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel pro podnikatelský rozvoj BAE Systems Peter Nygren. Informace se objevila na stránkách britské společnosti.

Státní podnik VOP CZ založilo ministerstvo obrany s cílem zabezpečit potřeby Armády České republiky. Vyvíjí, vyrábí, opravuje a modernizuje pozemní techniku. V posledních letech se opět zaměřuje hlavně na vojenský sektor. Má přes 850 zaměstnanců, loňské tržby dosáhly 1,3 miliardy korun. Sídlí v Šenově u Nového Jičína. Vznikl pod názvem Vojenský opravárenský podnik 025 v roce 1946.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.